abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:11 | Nová verze

    Rocky Linux byl vydán v nové stabilní verzi 9.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Dellu byla odcizena databáze zákazníků (jméno, adresa, seznam zakoupených produktů) [Customer Care, Bleeping Computer].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 21:11 | Zajímavý článek

    V lednu byl otevřen editor kódů Zed od autorů editoru Atom a Tree-sitter. Tenkrát běžel pouze na macOS. Byl napevno svázán s Metalem. Situace se ale postupně mění. V aktuálním příspěvku Kdy Zed na Linuxu? na blogu Zedu vývojáři popisují aktuální stav. Blíží se alfa verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    včera 14:33 | Pozvánky

    O víkendu 11. a 12. května lze navštívit Maker Faire Prague, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 21:55 | Nová verze

    Byl vydán Fedora Asahi Remix 40, tj. linuxová distribuce pro Apple Silicon vycházející z Fedora Linuxu 40.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 32
    8.5. 20:22 | IT novinky

    Představena byla služba Raspberry Pi Connect usnadňující vzdálený grafický přístup k vašim Raspberry Pi z webového prohlížeče. Odkudkoli. Zdarma. Zatím v beta verzi. Detaily v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    8.5. 12:55 | Nová verze

    Byla vydána verze R14.1.2 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.

    JZD | Komentářů: 1
    7.5. 18:55 | IT novinky

    Dnešním dnem lze již také v Česku nakupovat na Google Store (telefony a sluchátka Google Pixel).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    7.5. 18:33 | IT novinky

    Apple představil (keynote) iPad Pro s čipem Apple M4, předělaný iPad Air ve dvou velikostech a nový Apple Pencil Pro.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    7.5. 17:11 | Nová verze

    Richard Biener oznámil vydání verze 14.1 (14.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 14. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (63%)
     (8%)
     (13%)
     (16%)
    Celkem 148 hlasů
     Komentářů: 10, poslední 8.5. 17:35
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    24.3.2007 13:02 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: raid 0 s intel P965 + ICH8R
    Dovolte abych vám věcně odporoval.

    obyčejný SATA řadič to uplně nebude (i když netvrdím že je to hardwarový tedy plnohodnotný raid), protože by jinak intel nerozlišoval jižní můstky které raid podporují a které ne. to že SW není kompatibilní s Linuxem je sice asi pravda, ale existuje mnoho hardware který nemá ofociální podporu výrobce a přesto existuji open source ovladace které fungují.
    Je to normální obyčejný SATA řadič - možná má jinak dimenzovanou sběrnici a pod...prostě je to šmejd a nemá být na tom nálepka RAID tak jako winmodem není modem.

    (Akorát je přidána volba do biosu a bios umí rozdělit disky a nastavit je jako raid - ale to umí normální fdisk z linuxu taky a je to tam přidané proto že fdiskem z windows to neuděláte.)
    samozřejmě vím že Linux umí FAT i NTFS a do win jde přidat podpora Ext, ovšem to je mi k ničemu jestliže nejsem schopný rozdělit disk na oddíly (v raid zapojení) které budou společné jako pro Linux tak pro windows.
    Musíte si pořídit skutečný HW raid a nebo co vám brání si ten ovladač napsat.
    Zkuste nekdy použít monitor který Linux nerozpozná... z triviálního nastavení frekvence se stane dlouhé editování, protože vám system nenabídne jenou frekvenci než 60hz.
    Dnes snad takové monitory neexistují - dnešní monitory poskytují udaje co umí.
    MAC adresa je sice natvrdo nastavená v hardware, ale dá se softwarově nahradit a u mě je to například nutnost protože poskytovatel internetu identifikuje počítač právě podle MAC kterou mi zadal.
    A proč poskytovateli neřeknete správnou MAC adresu ?
    Na rozdíl od linuxu kde nastavení znamená vytvoření skriptu, se ve windows nastavení zapíše ve správci zařízení a žádná editace rogistrů není nutná (jak píšete). Naopak všechny problémy které jsem tady popsal jdou ve windows nastavit do jedné minuty a v Linuxu je potreba manuální zadávání hodnot a editace konfiguračních souboru. Tím nijak Windows neobhajuji, mám joch plné zuby z mnoha duvodu, jen popisuji jak to v konkrétním případě tady je.
    I v linuxu to nastavím za minutu pod windows to budu hledat dva dny - mám vyskoušeno něco ve windows najít trvá věčnost než se proklikám.

    (Prostě vše je o znalostech.)

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.