abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    10.5. 15:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    9.5. 17:22 | Nová verze

    Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    9.5. 15:22 | Komunita

    Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 19:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 18:00 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 01:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 00:55 | Zajímavý projekt

    PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.

    vlk | Komentářů: 0
    7.5. 19:44 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 17:33 | Nová verze

    Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.5. 05:33 | Komunita

    Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 583 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 8.5. 09:58
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    10.12.2008 23:01 Andrej | skóre: 51 | blog: Republic of Mordor
    Rozbalit Rozbalit vše Jak to celé nakonec dopadlo

    Vzhledem k tomu, že všechno už vypadá normálně, rád bych tuto ošklivou kapitolu uzavřel a poděkoval všem diskutujícím za cenné postřehy.

    [andrej@charon ~]$ uptime
     22:42:47 up 14 days,  8:30,  1 user,  load average: 0.00, 0.00, 0.00
    

    Pokud někoho zajímá, v čem byl problém, je to vcelku jednoduché. Stačilo dát modul pro WiFi kartu na blacklist a byl rázem klid. WiFi teď zajišťuje oddělený access point a můj server funguje „pouze“ jako RADIUS. Access point je v režimu bridge. Tím pádem mám všechno, co jsem chtěl. Zaprvé, WPA2-EAP-TLS. Zadruhé, IPv6 v celé LAN. Zatřetí, stabilitu.

    Až vám někdy někdo řekne „ono to má sice binární ovladač, ale funguje to dobře“, vyhoďte ho oknem ven a ten hardware mu hoďte na hlavu! Cokoliv jiného uděláte, povede to jen k potížím, které za to nestojí.

    Upřímně řečeno, ještě dnes mívám špatné sny o serveru plném zombie. :-D Dokud nedosáhnu těch standardních 100 dní uptime, pořád budu mít tak trochu nejistotu.

    Neodpustím si na závěr jednu zajímavost. Chtěl jsem odchytit nějaký kernel panic, který způsoboval ten Atheros, abych to mohl pořádně nahlásit. Jal jsem se tedy instalovat netconsole. Těsně před instalací netconsole nastal panic dvakrát po sobě během půl hodiny. Jakmile jsem ovšem netconsole zprovoznil, nedělo se nic... Po dvanácti hodinách běhu server totálně zatuhl. Panic to nebyl, protože ten by vyvolal restart. Nedochovala se o tom ani jedna zpráva v logu. Tedy jsem natvrdo restartoval server (!) a čekal dál... Po dalším dni se stalo totéž. Zatuhnutí, žádný panic, žádná zpráva v netconsole. (!!!) No nepřipomíná vám to Heisenbergovy relace neurčitosti? :-D Každopádně tohle byla poslední kapka. To binární svinstvo šlo ihned pryč, pro jistotu jsem důkladně zkontroloval všechny souborové systémy, přebootoval a hotovo. Od té doby server běží normálně.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.