abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:22 | Komunita

    Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:11 | Komunita

    V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:33 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 10:55 | IT novinky

    Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    13.7. 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    11.7. 00:11 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.7. 21:00 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    10.7. 15:22 | Nová verze

    Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (26%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 393 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    10.12.2008 18:17 Tomáš Skočdopole | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: C / C++ - techniky programovani bez nekonecne smycky
    Smyčka je základem mnoha programů :-) Na události se čeká, nejlépe pasivně. Buď použitím blokujících IO operací, nebo použitím selectu/epollu. Záleží na tom, s čím budeš pracovat, kernel určitě pro to nějakou podporu mít bude. Může být těžké více věcí ohlídat v jednom vlákně, dá se proto použít více vláken nebo procesů a mezivláknová, resp. meziprocesová (neboli IPC) komunikace a synchronizace.

    No v podstate jde o jednosmernou komunikaci od /dev/js0, pak obousmerna komunikace od /dev/ttySx, a ziskani obrazu z kamery, pripadne vstup od uzivatele, (pauza, stop, play). Program v podstate dostane waypointy, po spusteni si ziska informaci z GPS (po seriove lince), pak ze senzoru (po seriove lince) a obraz z kamery. Nasledne tyto data zpracovava (obraz z kamery ve vlastnim vlakne). Behem zpracovani musi byt schopen reagovat na prijate data ze seriovych linek (napr zda ultrazvuky nenasly prekazku) a pak musi periodicky odesilat data na seriovy port. Po zpracovani je vyhodnocen novy prikaz pro pohonou jednotku a cyklus jede znovu. V podstate jenom mi jde o to, abych odstranil 100 zatez CPU, ktera je zpusobena touto smyckou. Zavolat v teto smycce fci sleep s nejakym kratkym intervalem sice vede ke snizeni zateze, ale stejne to neni to, co bych potreboval.

    Takže to UI máš v textové konzoli? Já bych takový program navrhl asi za použití klient-server architektury, server by dělal všechnu tu práci a klienti by byly právě ty UI programy, které by jen hezky zobrazovaly data ze serveru. Takhle se dělá kde co, včetně hudebních přehrávačů.

    Soucasne to je reseno tak, ze program je pusten po ssh. Neni potreba obsluhovat vice klientu (viz ucel programu napsany dole).

    Samozřejmě tam dole pokaždé nějaká smyčka bude, co myslíš, že je v GTK nebo Qt?

    No mozna je, ale "nezere" 100 vykon CPU...

    BTW. předpokládám, že tohle má být pokračování této diskuze :-) Možná by bylo lepší, kdyby ses více rozepsal o svém projektu, pokud je přínosný a open-source, asi by podle mě bylo vhodnější začít (třeba zde) nějakou spolupráci s někým, kdo je ti ochoten pomoc, protože opakováním v podstatě stejného dotazu se nedozvíš o mnoho víc než minule.

    No toto delam jako bakalarskou praci, takze musim sam :) Jde o robota, ktery se ma autonome pohybovat v prostredi. Uvnitr je obycejny PC (s 35W TDP procesorem AMD). Vsechny ridici algoritmy uz mam napsane, ale nelibi se mi ta hlavni smycka. Jelikoz robot je napajen z baterii, mame nastavene CPU frequency scalling, ale pri pusteni toho programu se vykon CPU timto zvysi a zkrati se tak maximalni doba vydrze baterii. Proto bych to chtel nejak odstranit. Nove vlakno jsem vytvoril z duvodu, ze to predchozi bylo mireno na seriovy port, zde jsem se ptal obecne, na techniku programovani tohoto druhu aplikaci.

    Snad uz je ted jasnejsi co vlastne potrebuji. Dekuji Tomas

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.