abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (90%)
     (3%)
     (4%)
     (4%)
    Celkem 1071 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 15:31
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    26.7.2009 14:53 polo23 | skóre: 28 | blog: polo23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spamassassin a jeho uceni(za pouziti jakekoliv metody)

    Omlouvam se za dvoudenni vypadek byl jsme vytizeny...dodelaval jsme jeste nejake ukoly. Nasel jsem v /home/spamfilter/.spamassassin nasledujici soubory: auto-whitelist, bayes_seen,bayes_toks, user_prefs. Jen user_prefs je txt soubor zbytek jsou binarni. Tzn tohle jsou ty databaze do kterych si SA uklada vysledky sveho uceni za podminky ze to uceni je spusteno v mem pripade pod uzivatelem spamfilter? Chci na to jit krok po kroku.

    1. Updatovat ty regular vyrazy ktere SA pouziva pri vyhodnocovani - SPLNENO

    2. Pomoci prikazu sa-learn ho naucit na spamech ze jsou to spamy a to za podminky ze tento prikaz bude spusten pod uzivatelem pod kterym bezi. To je u me dost problem- bezi totiz pod rootem. Pouzivam postfix a SA jsem do neho integroval pomoci modifikace main.cf a to pridanim nasledujich radku:

    smtp inet n - n - - smtpd

         -o content_filter=spamfilter:dummy

    spamfilter unix - n n - - pipe

      flags=Rq user=spamfilter argv=/usr/local/bin/spamfilter -f ${sender} -- ${recipient}

    pak jsme vytvoril /usr/local/bin/spamfilter a do neho dal

    #!/bin/bash

    /usr/bin/spamc | /usr/sbin/sendmail.postfix -i "$@"

    exit $?

    Odkaz na zdroj http://onetforum.com/fourm/viewtopic.php?p=27(je doporucen i na officce strankach SA) Jak si muzes vsimnout tak tam figuruje uzivatel spamfilter.

    Problem je ze pri jeho vytvareni bylo doporuceno adduser spamfilter -s /sbin/nologin. Tzn SA pod nim ani nemuze bezet a bezi pod rootem. Jasne provedl jsem zmenu v passwd a priradil mu bash. Ale nevim zda je to spravny postup kdyz tam to doporucovali jinak. Jo a v adresari rootu mam taky /.spamassassin a v nem nasledujici soubory: auto-whitelist, bayes_seen,bayes_toks, user_prefs. Celou dobu jsme delal pod rootem. A podle meho se databaze uceni vytvarela tam. Myslis ze mam takto pokracovat(mne neva ze to jede pod rootem ja hlavne potrebuju aby to jelo.)

    Dale jsme uzil zdroj http://deja-vix.sk/sysadminpostfix.html#spamassassin_tweaking_learning

    kde je uceni popsano :

    Príklad 3: nauč sa zo SPAMu z niekoľkých uložených mailov (každý súbor obsahuje iba jeden mail): sa-learn --spam --file spam1.txt spam2.txt spam3.txt

    Príklad 4: nauč sa zo SPAMu z adresára ~/Maildir: sa-learn --spam --dir ~/Maildir Ty pouzivas su - amavis -c 'spamassassin -D

     Ted se zkus vzit do me situace kdy kazdy rika neco jineho a ja nevim kterym smerem jit:(

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.