abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:44 | Zajímavý článek

    Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:33 | Bezpečnostní upozornění

    V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 00:22 | Komunita

    Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.7. 13:22 | Komunita

    Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.7. 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.7. 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    17.7. 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    16.7. 21:22 | IT novinky

    Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (27%)
     (19%)
     (5%)
     (5%)
     (3%)
     (5%)
     (3%)
     (32%)
    Celkem 37 hlasů
     Komentářů: 4, poslední včera 16:33
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    10.5.2016 15:51 Andrej | skóre: 51 | blog: Republic of Mordor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozdíl mezi nejznámějšími distribucemi v oblasti security (desktop pc)

    Proč si někdo marně stěžuje na sračky typu Unity nebo Gnome, to prostě nechápu. Nechápu. Nechápu. Nechápu. Když chci ovládat počítač, zvolím třeba KDE. Když naopak chci, aby počítač ovládal mě, můžu si vybrat mezi Unity nebo Gnome, blátem nebo louží. Ale pak si nemůžu stěžovat. :-) KDE je k dispozici v podstatě každém distru. Jde většinou jen o jeden jediný příkaz instalátoru. (Nebo možná dva, protože se hodí taky přejít na sddm.) Pokud se někomu nelíbí Gnome nebo Unity nebo obecně ta grafická prostředí, která ovládají uživatele, místo aby uživatel ovládal je, nejlepším řešením je vyhnout se takovým prostředím obloukem. To je celé.

    Ať tak nebo tak, grafické prostředí je v podstatě zcela off-topic, protože se zabezpečením systému má společného celkem pramálo. Pokud jde o zabezpečení systému, SELinux targeted policy na Fedoře je velice rozumný kompromis mezi plnou použitelností systému pro běžnou práci a vývoj softwaru a extra vrstvou ochrany proti případnému napadení (nebo jinému typu nebezpečného selhání) některých systémových démonů.

    Nějaké spiny jsou všeho všudy buzzword pro neexistující prázdnou skořápku. Zaprvé, na každém distru může mít člověk nainstalovaých klidně deset grafických prostředí a v login manageru si pak vybere, které chce po nalogování spustit. To je úplně normální konfigurace například u sdílených počítačů (v domácnosti, v nějakém univerzitním labu atd. atp.). Zadruhé, přepnutí z jednoho spinu Fedory do jiného (nebo instalace pěti různých prostředí) je zase jen na libovůli uživatele. Dokonce i v takovém Ubuntu se dá libovolně (samozřejmě za běhu a bez restartu) přepínat mezi Kubuntu (což nelze než doporučit, když už teda *ubuntu), „implicitním“ Ubuntu, Lubuntu, Xubuntu atd. Nebo se dají klidně ta prostředí nainstalovat všechna najednou a proklikat jedno po druhém.

    Tahle ryze fiktivní vazba mezi grafickým prostředím a distrem není nic jiného než často se vyskytující fáma, která stále nechce chcípnout a zmizet. :-P K vyzkoušení deseti grafických prostředí není potřeba žádná reinstalace ani nic podobného.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.