abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:33 | Nová verze

    Webový prohlížeč Dillo (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.1.0. Po devíti letech od vydání předchozí verze 3.0.5. Doména dillo.org již nepatří vývojářům Dilla.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:00 | Komunita

    O víkendu probíhá v Bostonu, a také virtuálně, konference LibrePlanet 2024 organizovaná nadací Free Software Foundation (FSF).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Nová verze

    Nová vývojová verze Wine 9.8 řeší mimo jiné chybu #3689 při instalaci Microsoft Office 97 nahlášenou v roce 2005.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.5. 13:11 | Nová verze

    Coppwr, tj. GUI nástroj pro nízkoúrovňové ovládání PipeWire, byl vydán v nové verzi 1.6.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.5. 22:33 | Nová verze

    Byla vydána dubnová aktualizace aneb nová verze 1.89 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že v terminálu lze nově povolit vkládání kopírovaného textu stisknutím středního tlačítka myši. Ve verzi 1.89 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    2.5. 21:22 | Nová verze

    Proton, tj. fork Wine integrovaný v Steam Play a umožňující v Linuxu přímo ze Steamu hrát hry určené pouze pro Windows, byl vydán ve verzi 9.0-1 (𝕏). Přehled novinek se seznamem nově podporovaných her na GitHubu. Aktuální přehled her pro Windows běžících díky Protonu také na Linuxu na stránkách ProtonDB.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    2.5. 19:33 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.78.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání na GitHubu. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.5. 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Služba Dropbox Sign (původně HelloSign) pro elektronické podepisování smluv byla hacknuta.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    2.5. 11:00 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 8.0 textového editoru GNU nano (Wikipedie). Podrobný přehled novinek a oprav v oznámení v diskusním listu info-nano nebo v souboru ChangeLog na Savannah. Volbou --modernbindings (-/) lze povolit "moderní" klávesové zkratky: ^C kopírování, ^V vložení, ^Z vrácení zpět, … Tato volba je aktivována také pokud binárka s nano nebo link na ni začíná písmenem "e".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    1.5. 23:22 | IT novinky

    Před 60 lety, 1. května 1964, byl představen programovací jazyk BASIC (Beginners' All-purpose Symbolic Instruction Code).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (47%)
     (12%)
     (24%)
     (17%)
    Celkem 58 hlasů
     Komentářů: 8, poslední včera 08:25
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    21.2.2018 17:23 xsouku04 | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: náhrada za openvz - kontejnerová virtualizace - systemd-nspawn?
    Děkuji všem za příspěvky s inspirací, všechny problémy už jsou objasněny. Jsou to věci společné pro všechny virtualizace ne jen pro systemd-nspawn.

    Pokusím se je shrnout pro sebe i ostatní, co byl náš problém a na čem jsem se "nachytal". Možná bude mít někdo tendenci udělat stejnou/podobnou chybu a tak mu to pomůže.

    1) Důvod proč nám nefungoval obyčejný bridge byl ten, že pokud vytvořím bridge a dám do něj nějakou fyzickou síťovku, tato fyzická síťovka nesmí mít nastavenu ip adresu. S každým bridgem mi vznikne pojmenovaná virtuální síťovka na hlavním stroji právě pro tento účel. Tedy ip adresu fyzického stroje nenastavuji na fyzické síťovce (např. se jménem eth0) ale na virtuální síťovce (např. se jménem br0). Tohle jsem nechápal, protože přece bridge=switch vrstva 2 tak jakápak ip adresa? Ale prostě to tak je a je potřeba na to myslet.

    2) Macvlan- Macvlan vytváří více virtuálních podsíťovek na jedné fyzické síťovce. Pokud přiřadím i fyzické síťovce ip adresu, tato ip adresa není přímo dostupná z podsíťovek, což je známá vlastnost macvlan. Nejlepší řešení asi bude hlavnímu stroji nekonfigurovat síťovku, ale jen virtuální podsíťovku, která je v režimu bridge (nejedná se o stejný bridge jako výše) dostupná i z virtuálních strojů. Jiné řešení může být přidávat obskurní routovací pravdla se spuštěním každého virtuálu, jak popisuji ve svých příspěvcích. Macvlan moc lidí nepoužívá, protože obyčejný bridge je univerzálnější a asi méně problémový a lépe laditelný, proto pro macvlan není tolik zmínek a návodů na internetu jako u obyčejného bridge. Bridge je zase tak jednoduchý, že o něm není skoro co psát a pokazit, snad kromě vysvětlení k čemu slouží jeho virtuálnímu síťovému rozhraní na které jsem bohužel nenarazil. Údajná výhoda macvlan je vyšší rychlost - menší zatížení procesoru.

    Jinak nyní to vypadá, že budeme používat proxmox se zfs a v něm lxc virtualizaci. Na síťování bridge.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.