abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:11 | Nová verze

    Yocto Project byl vydán ve verzi 5.0. Její kódové jméno je Scarthgap. Yocto Project usnadňuje vývoj vestavěných (embedded) linuxových systémů na míru konkrétním zařízením. Cílem projektu je nabídnou vývojářům vše potřebné. Jedná se o projekt Linux Foundation.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 17:56 | Nová verze

    Operační systém 9front, fork operačního systému Plan 9, byl vydán v nové verzi "do not install" (pdf). Více o 9front v FQA.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:11 | Nová verze

    Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu. Řešeny jsou také 2 bezpečnostní chyby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 12:33 | Zajímavý software

    Lennart Poettering na Mastodonu představil utilitu run0. Jedná se o alternativu k příkazu sudo založenou na systemd. Bude součástí systemd verze 256.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 23:22 | Nová verze

    Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové major verzi 3.0 postavené na Qt5/KDE Frameworks 5. Předchozí verze 2.9.0 vyšla před 6 lety a byla postavená na Qt4. Portace Amaroku na Qt6/KDE Frameworks 6 by měla začít v následujících měsících.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 21:44 | Komunita

    Ubuntu 24.10 bude Oracular Oriole (věštecká žluva).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 20:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.45.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 96 vývojářů, z toho 38 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze počáteční podporu repozitářů, ve kterých lze používat SHA-1 i SHA-256.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | IT novinky

    Před 25 lety, ve čtvrtek 29. dubna 1999, byla spuštěna služba "Úschovna".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 24.04.28 s kódovým názvem Time After Time svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) a nová verze 7.24.0 souvisejícího frameworku MLT Multimedia Framework. Nejnovější Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 16:33 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
    Celkem 887 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    21.7.2005 16:44 Ahmar
    Rozbalit Rozbalit vše kompilace pod Win i linux
    Zdravím,

    můžete mi někdo poradit nějaký rozumný zdroj informací, který by se týkal obecného pohledu na psaní aplikací s možností překladu jak pod Win tak pod Linuxem ?

    Jde mi o to že potřebuju tvořit většinou pod Win, ale tu a tam by se hodilo mít aspon malinko připravený zadní vrátka pro linux. Jde vyloženě o marketingový přístup, prostě teď většina uživatelů preferuje windows a to ještě tak aby to vypadalo nativně, ale přeci jen my všichni víme že to není ten uplně správný systém.

    Prostě jsem chvíli hledal na netu a něco přečet a objevil cygwin, gtk+, winglade apod. To je všechno hezký, ale člověk co se nechce hned ponořit do instalace a chce si udělat přehled se toho moc nedoví ...

    Chtěl bych si prostě udělat trochu přehled v možnostech. Tzn. například: co vše budu potřebovat nainstalovat, abych moh aplikaci přeložit jak pro linux tak pro win? Jaké jsou možnosti pokud chci při práci používat win a jaké když chci dělat v linuxu (ted myslím systém na kterém to všechno budu kódovat)? Kde jsou úskalí? Co pak, když budu optimista a podaří se mi to přeložit pod oběma systémy bude potřeba k spuštění mé aplikace? Myslím tím když to napíšu v gcc, použiju gtk a gettext dejme tomu, až to přeložím a budu mít exe budu muset nutit uživatele aby si nainstaloval cygwin (představa nutit uživatele aby se probral možnostmi a vybral balíčky k instalaci mně děsí a je nepřijatelná)? Jde nějak donutit i při použití gtk aby to na win vypadalo nativně ?

    Nejde mi o podrobnosti ale obecný přehled. To že při přenosu budu muset některé speciality prostě napsat pro každý systém zvlášť je mi jasný, jde mi o základní funkce a spíš nějaké info k tomu, jak se k tomuto postavit a kde nalézt info.

    Moc díky za pomoc ...

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.