abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2025-55182 s CVSS 10.0 v React Server Components. Zranitelnost je opravena v Reactu 19.0.1, 19.1.2 a 19.2.1.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 02:44 | Komunita

    Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.18 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2027. LTS jader je aktuálně šest: 5.10, 5.15, 6.1, 6.6, 6.12 a 6.18.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.23.0, tj. první z nové řady 3.23, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 18:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 6.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:55 | Nová verze

    Po více než 7 měsících vývoje od vydání verze 6.8 byla vydána nová verze 6.9 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Gene bylo vybráno na počest amerického jazzového klavíristy Gene Harrise (Ray Brown Trio - Summertime).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 05:11 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za listopad (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:55 | Nová verze

    Google Chrome 143 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 143.0.7499.40 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 13 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.12. 19:33 | Nová verze

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,2 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,42 %. Procesor AMD používá 66,72 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.12. 15:22 | IT novinky

    Canonical oznámil (YouTube), že nově nabízí svou podporu Ubuntu Pro také pro instance Ubuntu na WSL (Windows Subsystem for Linux).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.12. 13:11 | IT novinky

    Samsung představil svůj nejnovější chytrý telefon Galaxy Z TriFold (YouTube). Skládačka se nerozkládá jednou, ale hned dvakrát, a nabízí displej s úhlopříčkou 10 palců. V České republice nebude tento model dostupný.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (15%)
     (25%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 426 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 2.12. 18:34
    Rozcestník
    Flash a HTML5
    Logo akce Flash a HTML5
    Informace o akci
    Datum: 10. 6. 2010, od: 18:00
    Konec: 10. 6. 2010, do: 19:30
    Kraj: Praha
    Typ akce: Firemní

    Flash a HTML5

    Aktualizováno: 7.6.2010 08:59 | Robert Krátký | Přečteno: 510×

    Zveme vás na přednášku uc.gug.cz, na které Tom Krcha představí nové funkce platformy Flash 10 a vývojové nástroje z řady Adobe CS5. V druhé části přednášky nás Tomův kolega Petr Pecháček seznámí s podporou HTML5 v Dreamweaver CS5, a v následné diskusi se můžeme pokusit o technické porovnání obou platforem.

    Technologie Flash se v poslední době stala ohniskem sporů mezi společnostmi Apple a Adobe kvůli chybějící podpoře na iPhone a iPad. Podpora technologie Flash se mobilních mobilních produktech firmy Apple neplánuje, podle nových podmínek budou dokonce na AppStore zakázány nativní aplikace, vytvořené pomocí Flash CS5. Důvodů k tomuto rozhodnutí je více, a jsou jak technického, tak obchodního charakteru. Steve Jobs prohlašuje technologii Flash za "zastaralou", ale jedním z hlavních důvodů bude jistě tlak na vývojáře, a plánované vyšší zisky z AppStore. Toto rozhodnutí se většině lidí nezamlouvá, a otevřeně sa začíná hovořit o určité "Microsoftizaci" Applu.

    Na druhou stranu toto rozhodnutí o nepodporování vyvolává pochybnosti o budoucnosti Flash platformy jako takové. Flash měl vždy svoje skalní příznivce a odpůrce, a poslední události k této polarizaci ještě více přispívají. Tom Krcha se nás pokusí přesvědčit, že Flash zatím rozhodně nepatří do starého železa, a vzhledem k plánované podpoře na platformě Google Android není bitva ještě zdaleka prohraná. Flash má také stále určitý náskok v podpoře multimédií. Slovy Toma Krchy: "Většinu nejnovějších vlastností HTML5 uměl Flash už ve verzi 6".

    Pokud se tedy chcete dozvědět, jak se k současným sporům staví společnost Adobe, a jaké má plány s technologiemi Flash a HTML5 do budoucnosti, tak přijďte 10.6. na Unicorn College.

    Po akci bude následovat tradiční neformální posezení "V Kapslovně". Doporučená konverzační témata pro tento večer jsou Flash a HTML5, Adobe vs. Apple, a jestli je lepší iPhone nebo HTC :)

    Adresa: Unicorn College, Pod Parukářkou 2762/2, Praha 3. Mapa

    Datum a čas: 10.6.2010, 18:00-19:30

    Vstup je zdarma, registrujte se prosím na uc.gug.cz.

    Účast potvrdilo: 1 uživatelů

    Mapa

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    =^..^= AmigaPower® avatar 7.6.2010 09:19 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flash a HTML5
    HTML5 by mně zajímalo, jdete někdo?
    MaFy avatar 7.6.2010 14:33 MaFy | skóre: 24 | blog: kecy | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flash a HTML5
    Skoda, ze to nebude zamerene na jine IDE :-( Kazdopadne na strankach w3.org je dost pekne zpracovana dokumentace HTML 5 i s popisem a ukazkou novinek ;-)
    Lidé se dělí do 10 skupin. Na ty, co rozumí binárnímu kódu a na ty ostatní...
    pavlix avatar 11.6.2010 21:57 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flash a HTML5
    Mno... HTML5 od Adobe, které prosazuje flash kde se dá (no citations, just feeling)?
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.