Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Typ: | prodej |
Cena: | 0 |
Autor: | Pavel Píša |
Kontakt: | pisa zavináč uzenáč cmp.felk.cvut.cz |
Vloženo: | 22.2.2015 22:24, poslední úprava 22.2.2015 22:25 |
Přečteno: | 354× |
Philips PM3551A je logický analyzátor. Lze ho nakonfigurovat pro až 35 kanálů sběru dat synchronizovaných hodinami (do 13 MHz). Dále obsahuje modul timing, který umožňuje sbírat až 8 kanálů do 50 MHz. Ovšem délka je omezená záznamem asi něco okolo 256 změn kombinace signálů.
Obrázky na http://pikron.com/files/philips-pm3551a/
Jedná se o historický kousek. Návrh lze datovat okolo roku 1982. Datum výroby konkrétního kusu přesně nevím. Podle výrobního čísla možná rok 84. Ve firmě jsme ho v počátcích (před 20 lety) používali. Posledních deset let však jen překáží.
Zařízení je funkční, jsou k němu sondy jak pro timing tak pro state analýzu. Základem systému je procesorová deska s Intel 8085, dále deska a si 24 kB statické RAM a množství do bank organizovaných pamětí FLASH. Vlastní desky pro záznam dat nesou další paměti.
Potěšilo by nás, pokud by se našel zájemce, který by měl o tento artefakt zájem. Sloužil nám před lety dobře a tak se mi ho nechce odložit do sběrného dvora.
V případě zájmu se ozvěte na e-mail. Po Praze, pokud to budu mít po cestě, tak ho mohu i předat někde mim firmu. Ta sídlí v Komořanech. Případně mohu předat v oblasti stanice Ládví a Karlovo náměstí.
Tiskni
Sdílej: