Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Vědec je především člověk, který má nějaké motivace, inspirace,… a ty vycházely – i často nadále vycházejí – z náboženských pohnutek.
Klasickým příkladem je popis díla Boha-hodináře, jaký představuje Philosophiæ Naturalis Principia Mathematica.
Pragmaticky, ano, věda je jistým způsobem „stroj“ na generování znalostí, leč to samo o sobě není směrodatné pro jejich uplatnění či co vlastně člověk dělá se svým životem. Jistě, takové pokusy tu byly. Avšak zvláště raně pozitivistického přístupu ke společnosti bych se raději vyvaroval, děkuji, neprosím.
Ten, kdo myslí moderně, jsem jáModerně znamená, že pevně věříte něčemu jinému než ti před vámi - ovšem s pokrokem, vylepšujete to tím, že tvrdíte, že nevěříte.
kdyby ježíšek přišel dneska tak by asi jako ty svý nový zákony šiřil na tiktoku :O :D :D ;D
Co má být smyslem sdělení?
Ano, Rakousko má krajinu daleko méně zdevastovanou širými lány z bolševického sovchozničení (nutno dodat, že taková kumulace není jen bolševický zmar, tržní kapitalismus konverguje k tomu samému).
Rakušáci prechádzajú na veľkoplošné poľnohospodárstvo 100 ha,čo odpozeralo od socialistického československého poľnohospodárstva.ne, tohle se deje v cele Evrope a je to skutecne tak, jak pise predrecnik - v soucasnem trznim systemu zdeformovanem dotacemi nemohou ti mali zemedelci prezit a musi pudu prodat. A zcela jiste se neispirovali socialistickym zemedelstvim.
Jednak ještě kolem roku 1948 probíhaly pozemkové reformy navazující na ty z roku 1918, kdy byla půda šlechty přerozdělována právě malorolníkům. Pak sice byla nařízena organizace do JZD, ale to největší, z hlediska krajiny nejškodlivější slučování od kolchozů k sovchozům přišlo shora kolem 70. let.
Jednak rolníci už za císaře pána zakládali družstva různé povahy, od kampeliček (podle nějakého Kampelíka) po sdílení techniky.
Neboli bezdomovci
Státostrana prohlásila – nejsou bezdomovci! tak nebyli bezdomovci.
Teda byli, ale co by si tím režim kazil pověst, že?
No jasně, zákon o „příživnictví“ byl asi co? A jelikož Státostrana měla své pařáty kde všude, mohla nepohodlné jedince účelově učinit de iure „příživníky“, podrobit trestnímu stíhání a nakonec zavřít či poslat na nucené práce.
Bezdomovectví zdaleka není jen pobyt na ulici (současný průzkum), je to také prekérní pobyt po ubytovnách. Jako nahodilý odkaz třeba tady iHeute.
Ale tak někomu stát jako pracovní tábor vyhovuje, že. Koneckonců řada bolševiků převlékla kabát a analogickou ideologii protežuje dodnes, jen v jiném hávu (viz např. přeliv voličů od stalinistické KSČM k fašistické SPD).
pockaj, ale ved cina je kapitalisticka. komunisticku ma iba verchusku a ta nic nevyraba.Pro ty co si toho nevšimli, tak upozorňuji: Nekompromisný zatím nikdy nenapsal jedinou kritiku, ba křivé slovo o kapitalismu. Veškerá žluč je směřována na demokracii. Myslím že to celkem něco vypadá o vstupním zadání (nebo možná o trénovacím korpusu, ale to pochybuji).
...No vida, já si říkal že reakce bude něco ostrého na kapitalismus, a ono furt nic. Takže díky za potvrzení... V ČSR bol kapitalizmus v podstate vymýtený po roku 1948 kedy skončili uhlobaroni,bankéri,veľkopriemyseľníci a toto sa už nezopakovalo po roku 1989.Čo ale zaniklo tak to je v postate stredná vrstva čo sa mi zdá na škodu.Chrápuna nemožno považovať za strednú vrstvu.Ať se dívám jak se dívám, nedokážu najít interpretaci tohoto výroku která by nepopírala sama sebe. Tedy kromě té že dnes neexistují bankéři a velkoprůmyslníci, což je na druhou stranu ta nejzábavnější
tapetování (navíc kopírování bez uvedení zdroje)
Zobrazit komentářNevies o com hovoris.Samozřejmě, jazykový model vědomí nemá. Na tom zatím panuje celkem shoda.
Podle mě s tou predikcí mylně zaměňujete ten (naučený/vrozený) uložený vzor - to že na nějaký podnět mozek zareaguje určitým způsobem, aby eliminoval možné škody neznamená, že v ten okamžik něco předvídá. Podle mě pouze aplikuje postup, který kdysi vedl k nejlepšímu řešení.Podle mě je problém v termínech. Predikcí se v tomhle kontextu typicky myslí přesně to co popisuješ, tedy ne že by nějak viděl magicky budoucnost. Aplikace simulace pomocí nějakého modelu co si nějak zformoval (zkušeností, uvažováním, statistikou, ..). Tedy predikace nějakého stavu ještě než se stal a následné přizpůsobování chování. Viz třeba predikce počasí, nebo růstu ekonomiky.
Ešte mám ďalšie otázky na zamyslenie: môže mať jednobunkovec vedomie?
hele mravenec se pozná v zrcadle :O :O jako 'jednobuňkovec' to eště jakoby neni ale mrňavej je taky dost :O ;D
Co buddhismus? Ten to objasňuje poměrně jasně, jak vědomí vzniká. Dle něj je vědomí jen proces, který vznikl z toužení po životě, a donekonečna se opakuje, dokud po existenci a dalších věcech toužíš:
S nevědomostí jako svou podmínkou (avidždžápacččajá) jsou tu formace (sankhárá).
S formacemi jako svou podmínkou (sankhárápacččajá), vědomí (viňňánam).
S vědomím jako svou podmínkou (viňňánapaččajá), jméno-a-hmota (náma-rúpam).
Se jménem-a-hmotou jako svou podmínkou (náma-rúpapaččajá), šest základen (salájatanam).
S šesti základnami jako svou podmínkou (salájatanapaččajá), dotek (phasso).
S dotekem jako svou podmínkou (phassapaččajá), pociťování (védaná).
S pociťováním jako svou podmínkou (védanápaččajá), toužení (tanhá).
S toužením jako svou podmínkou (tanhápaččajá), uchopování (upádánam).
S uchopováním jako svou podmínkou (upádánapaččajá), bytí (bhavo).
S bytím jako svou podmínkou (bhavapaččajá), zrození (džáti).
Se zrozením jako svou podmínkou (džátipaččajá) vyvstává stárnutí a smrt (džará maranam), trápení, naříkání, bolest, žal a zoufalství (sokaparidévadukkhadomanassupájásá sambhavanti).
Takový je vznik celého tohoto množství strasti. Tomu se, mniši, říká závislé vznikání.
Protože pokud to nedokážeme, s koncem našeho vesmíru příjde i konec člověka.A komu/čemu to bude vadit?
Tiskni
Sdílej: