Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
je placen z dani a koncesionarskych poplatku nas vsech. Smutne.Máš hned několik možností jak se této olbřímí daně (není to daň, je to poplatek z bedny), která tě tak neúměrně zatěžuje, zbavit.
No ale ted vážně. Je to strašné, že už i do veřejnoprávní televize pronikají prvky bulváru. Ty interaktivní tabule a jiné šaškárny jsou příšerné, v tom souhlasím s Ferdou Fëannatarem. Je to názorný příklad toho, jak to vypadá, když se toho ujme bývalý ředitel komerční televizní stanice TV Hovna Dvořák. Trafiku mu zařídil bývalý úderník ODS s. Milan Úd 1, kdysi věrný soudruh Václava Klause.
plnit podminky stavajici legislativy, ale pri tom se snazit je menit.
Ano, to je jedna z možností. Ale to by musel sedět v Parlamentu Jakl vedle Hájka s Machem. A to je, jak jistě uznáš, velké sci-fi. Předložil jsem ti mnohem lepší alternativu, můžeš se dívat z okna a nebo bustu Václava Klause.
Současné bulvarizační směřování ČT se může změnit, i když to šestileté období působení ředitele ČT je poměrně hrozivé. Holt ten Milan Úd zapracoval. Tendence komerčních televizí se těžko změní, spíš to směřuje do čim dál větších sraček, to je evidentní. Doufám, že teďka už tomu rozumíš, šmudlo
d) Můžeš si vyndat ze skříně portrét Václava Klause jako s. Fëannatar a hořekovat nad tím, že se Vencovi nedostává při projevu patřičné pozornosti. Zčásti tento výlev s. Fëannatara chápu, veřejnoprávní média jsou údernou pěstí antiklausismu, jak řekl blízký soudruh a spolupracovník Venouše Klause s. panoš Hájek.Typický příklad argumentace protiklausovského tábora. Nejdřív dát nálepku, pak zesměšnit a vytknout buď programové disidentství (v případě Klause, tj. dělá všechno jenom proto, aby se zviditelnil a šel proti proudu) či bezmyšlenkovité idolování (v případě zastánců Klause, tj. Klaus je Bůh, Klaus má vždycky pravdu a je jednička) a zaobalit to anti-komunistickými výrazy (soudruh, úderná pěst). A věcná argumentace, či alespoň pokus o ní, chybí. Nějak jste tiše ignoroval, že jsem kritizoval i neúměrnou délku reportáže o Klausovi, nejen o Zemanovi a zvláštní typ polovičaté reklamy na sama sebe (natočili jsme poslední rozhovor s Prezidentem Klausem, teď vám z něj pustíme úryvky, ale chcete-li vědět, co v něm řekl, zjistěte si to sami).
Ano a tento paskvil, ktery jste pekne popsalJestli si myslíš, šmudlo, že TV hovna a jiné jsou zadarmo, tak to se setsakramentsky mýlíš. Náklady na reklamu se musí zákonitě promítnout i v cenách výrobků/služeb. Z ničeho jiného TV Hovna aj. nežije. Dej si facku, hňupe.
Na to se mi chce reagovat citací z odkazovaného článku:
Little has been done to define equivalent factors that determine audience perception of news.
Jinak řečeno autor zápisku se zjevně neztotožňuje s tím, co Česká televize považuje za důležité. Jestli to pomůže, mohu se přidat na jeho stranu.
Druhý problém je, že, pokud si dobře pamatuji, současná taktika dramaturgie je vybrat jedno téma a jím vyplnit celé zpravodajství. Takže v tomto světle je zpravodajství České televize extrémní.
Jinak řečeno autor zápisku se zjevně neztotožňuje s tím, co Česká televize považuje za důležité. Jestli to pomůže, mohu se přidat na jeho stranu.Myslím, že oba víme, že názory lidí zde na ABClinuxu jsou obecně spíše okrajové. Nechci vyloženě hájit ČT, nějak mi nepřijde "geniální", ale taky mi zatím nepřijde, že by docházelo k excesům
Druhý problém je, že, pokud si dobře pamatuji, současná taktika dramaturgie je vybrat jedno téma a jím vyplnit celé zpravodajství.Usuzujete s popsaného incidentu, nebo je to dlouhodobý jev? Pokud to berete z tohoto konkrétního incidentu, pak vám jen odpovím, že jde o specifickou situaci (jako královský svatba v Británii či volby v USA)
Myslím, že oba víme, že názory lidí zde na ABClinuxu jsou obecně spíše okrajové.
Jistě. Kladu si ale otázku, jestli každý není svým způsobem okrajový. Pak se hledá průměrný divák těžko a dává větší smysl pestré zpravodajství, kde si každý najde něco. (Uznávám, že český prezident se týká každého, takže je to dle vaší teorie ideální téma. Ale třeba výbuch ve Frenštátu se takto obhájit nedá.)
Usuzujete s popsaného incidentu, nebo je to dlouhodobý jev?
Nikoliv. Když se soutěžilo o ředitele, tak tohle byla prezentovaná dramaturgie.
Jistě. Kladu si ale otázku, jestli každý není svým způsobem okrajový. Pak se hledá průměrný divák těžko a dává větší smysl pestré zpravodajství, kde si každý najde něco.Souhlasím s vámi (a mám pocit, že i spousta výzkumníků). Výzkumy, co jsem tak viděl vesměs směřují k nějakému výsledku podle teorie 80/20 Pokud jde o výbuch ve Frenštátu, ten bohužel naplňuje teorii zpravodajských hodnot taky, konkrétně "negativita" a "blízkost". Pravda, nemuseli by z toho dolovat co se dá další týden.
Nikoliv. Když se soutěžilo o ředitele, tak tohle byla prezentovaná dramaturgie.Zajímavé. Tenhle krok si asi vysvětlit neumím a asi by se mi jako divákovi také moc nelíbil. Ačkoliv, pokud je ta jedna zpráva udělána dobře a správně (z pohledu mediologie), tak to nutně nemusí být úplně špatně
Tenhle krok si asi vysvětlit neumím
Jestli si dobře pamatuji, tak tehdy Události měli sotva 25 minut a lid si žádal více času.
ze "nejsou tak hloupi".Opět si položme otázku proč. Z toho nám plyne pouze jedno slovo "ROPA"
Krome Americanu, kteri to udelali jiz 2x v tomto stoletinějak sem si nevšiml že by za posledních dvanáct let někde použily jadernou bombu
aby použil preventívny útok ako zámienku na útok na iný štátKolikrát to udělal IZRAEL?
Nikto nie je tak hlúpy, aby použil preventívny útok ako zámienku na útok na iný štát, prípadne aby použil nukleárne zbrane.V případě fanatických ditátorů, kteří s klidem nechávají živořit a hladovět své obyvatelstvo ve vytvořeném megalágru, nelze spoléhat na zdravý rozum.
nejčastěji pořady o přírodě & zvířátkách na ČT2 či dokumenty na ZOOMu .
Tam jsou pěkná žvižátka, viďte soudružko . A nejen žvižátka, ale i celkem obstojné historické a jiné dokumenty. Myslím na té na té Primě ZOOM. Musím konstatovat, soudružky a soudruzi, že Prima ZOOM je první sledovatelný kanál, co vyplaval na povrch z hoven komerčních televizí za dvacet let. Muselo uplynout hodně času, než ze sraček a kulturního dna vyplaval první obstojný kanál. To dno je velmi hutné a má pevný základ.
Uplynulo mnoho Esmerald, Rosalind, Ordinací v růžové zahradě, barbarů Conanů, Terminátorů, MacGyverů, Stevenů Saegalů ve 128-osmé repríze, než z těch hoven vylezla jakž takž stanice. I když už tam trochu vaří z vody a nastavují kaši. Ale i tak palec nahoru. To se nám to teďka příroda probouzí, viďte soudružko. To pnutí a probouzení přírody, je to pěkné že
To se nám to teďka příroda probouzí, viďte soudružko. To pnutí a probouzení přírody, je to pěkné žeJj, už kvetou sněženky a raší tulipány. A vzhledem k letoší mírné a dloouhé zimě by mohla být bohatá úroda všeho a zemědělci možná budou plnit plány na 150 %, soudruhu.
Kdyby to byla událost neočekávaná, tak to pochopím. Ale pokud nás na tuto událost média připravují již měsíc, ne-li déle, pak se akorát škodolibě usměji, až si budou moderátoři opět „stěžovat“, jak to byla vyčerpávající akce.
Tou dobou se stala řada událostí. Například Evropská unie zosobněná Barrosem a Thajsko zahájili jednání o vytvoření zóny volného obchodu. USA oficiálně požádaly Japonsko o vyšetření, proč dopis adresovaný císaři půl dne před útokem na Pearl Harbour nebyl doručen. O situaci ve Venezule nebo Číně nemluvě.
Média nejsou svatá, bohužel se občas stávají nástrojem lidí jako je Zeman, Šlouf, Kuba (ODS) a dalších. Ale v zásadě svoji hlídací roli plní. Důkazem toho jsou stovky popsaných kauz a také to, jak hojně jsou novináři od politiků napadáni. Mistři v útocích na média jsou Václav Klaus a Miloš Zeman, tato politická, jednovaječná, nedeviovaná dvojčata. Proč jim asi média tolik vadí?
Je zřejmé, proč Zeman nenávidí novináře a proč se jich zároveň bojí. Mísí se tu minulost, přítomnost a budoucnost. Strach z dalších odhalení. Proto musel z médií na Hradě udělat nepřátele a do boje proti nim vyzval politiky. Ty politiky, kteří netleskali ani boji s kmotry, ani boji s neonacisty, ale jen a jen boji s novináři.
Tiskni
Sdílej: