Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
workspace "MyWorkspace" configurations { "Debug", "Release" } project "MyProject" kind "ConsoleApp" language "C++" files { "**.h", "**.cpp" } filter { "configurations:Debug" } defines { "DEBUG" } symbols "On" filter { "configurations:Release" } defines { "NDEBUG" } optimize "On"(prevzato z https://premake.github.io/docs/What-Is-Premake )
Voni fakt RedHataci/Suseaci/atd. jeste nepresli na Lua? Vzdyt Lua je tam snad uz dvacet let, nativne, bezproblemova (tzn. zpetna kompatibilita je plne garantovana!). Staci, aby se na ni prestali vsichni divat skrze prsty a proste ji nepouzivali jako nahrazku maker ale jako nahrazku uplne celeho SPECu.Díky, až doposud jsem o této možnosti nikdy neslyšel! Možná se na to někdy příště podívám - lua je fajn, ale nějak mám podezření že je to v principu pořád specfile. Jinak samozřejmě existují i tooly které dokáží rpm vytvořit přímo, ze souborů (například https://github.com/jordansissel/fpm). Jasně, pořád to není deb, ale alespoň to není plnohodnotný kosmický horor.
ja to pouzival kdyz se to menilo z mandraku na mandrivu a zanechalo to ve me dozivotni nechut k rpm a distrum na nem zalozenejm...
mandrake se to nejmenuje skoro 20 letTo vis, uz nejsem nejmladsi a nektere novinky mi unikaji.
nechut k rpmAno, presne tak. S mandrake jsem pred lety experimentoval, chvili jsem jej i pouzival, ale nebylo to k tomu. Debian je debian.
ttttsss vtvý patičce vidim napsaný 'In 'pacman -Syu' we trust!' :P :P :D ;D
Tiskni
Sdílej: