Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
první!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
vono to fakt de sem spát i když to ještě jako neni venku :D neboj golis nikomu to nepovim bude to naše tajemství pppppšššššššššššš ;D
Guest <---> Hypervizor <---> Internet +------------NAT--------------^On ten Hypervízor (Hostiteľ) robí vo východzom stave aj NAT. Inak dúfam že nemáš naraz aktívny virtualbox a virt-manager na jednom fyzickom stroji.
Hypervizor <---> Internetnebo
Guest <---> Internetale ne najednou... bohužel to teď nemám moc kdy řešit. snad zítra :(
host <-> hostitel host -> internet hostitel -> internethost ma ip z rozsahu 192.168.122., pres tuto ip se dostanu do nej z hostitele.
ip addr show
pre všetky sieťovky náhodou nehovorí o jednom segmente na rôznych rozhraniach?
V Ubuntu je instalace snadná. Stačí nainstalovat virt-manager a zbytek se automaticky dotáhne. V Mintu už to tak snadné není. Tam je zapotřebí nainstalovat:
virt-manager libvirt-daemon-system qemu-kvm qemu-utils bridge-utils ebtables gir1.2-spiceclientgtk-3.0
Zdravím k3dARa
Ihneď po inštalácii sa nemôžeme pohrať s virtuálnymi počítačmi, potrebujeme sa znova prihlásiť.Ja mam inu skusenost. Pri spusteni si vypytalo root heslo cez a la gui-sudo.
Tiskni
Sdílej: