Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Kolik lidí v naší krásné komunitě používá výhradně OS Linux / Solaris, *BSD? Proč to dělají? Existule v dnešní law-proof společnosti někdo, kdo by free OS používal jenom proto, že nemá peníze na placenou alternativu? Dá se to vůbec? Takhle začala má láska.
Studuji AIT na vysoké škole a poměrně slušnou dobu jsem se živil programováním. Jelikož jsem chtěl psát "pro lidi", jako jediná možnost mi samozřejmě přišlo dělat v OS Windows, ale poněvadž jsem pouze student, neměl jsem peníze, abych si jej koupil.
Slušnou dobu jsem proto používal Windows, aniž bych na to měl právo. Psal jsem tenkrát v Delphi a C#.. Připadalo mi proto nemožné přejít plně na Linux (kde bych sháněl tak jednoduchoučké IDEčka a aji kdybych je sehnal, cílovou skupinou pro mé produkty by se stala hromada lidí, kteří používají systém, na který už většina programů existuje - a zdarma)
Přesvědčit klienta, aby si k programu koupil i přechod firmy na Linux? Nějaký rozum snad přecejenom ještě mám..
Jednoho dne ale Windows udělal něco opravdu komického a rozhodl se, že si hardwarovým RAID, který jsem používal utře p*del. Stálo mě to zhruba 160 GB dat a 45 Kč,- za krabičku PETRA, kterou jsem při té příležitosti vskutku musel vykouřit
Když jsem pochopil, kde jsou definitivně všechny mé data a zavrhnul všechny pokusy o recovery, rozhodl jsem se, že se po mnoha letech vrátím k Linuxu.
Skusil jsem nainstalovat několik distribucí, ale jelikož si nové distra nerozumí se SATA (aspoň ne se SATA, jak ji vidí moje slečna (i mean my pc)), rozhodl jsem se pro FreeBSD. Nemám si na co stěžovat, akorát jsem musel zapomenout většinu věcí, které jsem se ve Windows naučil a začít (skoro) znovu - Java, Python + Tkinter není to sice Delphi, ale myslím, že i tak mám zákazníkovi co nabídnout
A sám sobě můžu s klidem říct: Já nejsem zloděj, narozdíl od veeelkého procenta lidí v Naší republice (dokonce i těch, do kterých by to člověk neřekl )
Tiskni
Sdílej: