Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
make menuconfig
', který mi ho vygeneruje. Stejně tak sendmail.cf
generuji z M4 zdrojáků, jejichž syntaxi nepovažuji za o nic nesrozumitelnější než u konfiguračních souborů jiných MTA. Takže tento příklad se vám moc nepovedl…
This is a candidate for inclusion in the CVE list, which standardizes names for security problems. It must be reviewed and accepted by the CVE Editorial Board before it can be added into CVE. Therefore, this candidate may be modified or even rejected in the future.
V kombinaci s "Assigned 20060101" je to přinejmenším podezřelé…
z toho bordelu v sendmaile sa bohuzial vela vycitat neda, nasiel som to v nejakom Amavis+Sendmail howto.
Ale dá, jen k tomu nesmíte programově přistupovat tak, že je to "bordel", který chápat nechcete. Jenže to je bohužel váš základní problém: máte k sendmailu iracionální averzi, takže na něj plivete špínu, aniž byste se obtěžoval ověřit si, zda jsou vaše tvrzení pravdivá.
maly rozdiel: menuconfig pre jadro konfigurat vygeneruje (aby to admin nemusel tyzden robit), sendmail konfigruak potrebuje vygenerovat z toho, co musel admin pol dna pisat ;)
Vůbec ne. Stačí vyjít z několikařádkového generic-linux a upravit těch pár věcí, které chcete jinak. Úplně stejně to je i u Postfixu, tam také nepíšete celý konfigurační soubor "from scratch", ale upravujete ten, který máte buď z instalace nebo z dřívějška. Kdybych chtěl "argumentovat" stejně demagogicky jako vy, porovnal bych velikost svého linux.mc
a ekvivalentní konfigurace Postfixu - jenže na rozdíl od vás mám soudnost a hlavně nemám potřebu plivat na Postfix, jenž považuji za kvalitní MTA, který je ve většině ohledů plně srovnatelnou alternativou k Sendmailu.
ako fakt neviem, o com sa tu hadas. staci si porovnat konfiguraky postfixu (alebo ineho MTA) so sendmailom a budes si na jasnom - sendmail je bordel, jeho konfiguracia znacne ubera na efektivite a produktivite adminov.
Nehádám se, pouze uvádím na pravou míru bludy, které tu z neznalosti šíříte.
INPUT_MAIL_FILTER(`milter-amavis', `Socket=local:/var/amavis/amavis-milter.sock')
Komunikovať sa môže aj cez nepomenovaný soket, takže mi z toho vychádza pekné a zrozumiteľné:
INPUT_MAIL_FILTER(`milter-amavis',`Socket=inet:10024@127.0.0.1')
A makro INPUT_MAIL_FILTER sa isto dá premenovať trebárs na IMF, milter-amavis je len pre lahšie pomenovanie a pomenovaný socket môže mať kratšie meno:
IMF(`a',`S=local:/s')
Beat that!
IMF(`a',`S=local:/s')
Stale tu chybi zvracejici smajlik... Neni nad naprosto necitelnej konfiguracni soubor. Na třetí bych dal qmail, protože se mi ani pořádně nepodařilo najít na jeho velmi nepřehledných stránkách odkaz ke stažení.a me se zrovna stranky qmailu, zdaji tak prehledne :)
Tiskni
Sdílej: