Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
make menuconfig
', který mi ho vygeneruje. Stejně tak sendmail.cf
generuji z M4 zdrojáků, jejichž syntaxi nepovažuji za o nic nesrozumitelnější než u konfiguračních souborů jiných MTA. Takže tento příklad se vám moc nepovedl…
This is a candidate for inclusion in the CVE list, which standardizes names for security problems. It must be reviewed and accepted by the CVE Editorial Board before it can be added into CVE. Therefore, this candidate may be modified or even rejected in the future.
V kombinaci s "Assigned 20060101" je to přinejmenším podezřelé…
z toho bordelu v sendmaile sa bohuzial vela vycitat neda, nasiel som to v nejakom Amavis+Sendmail howto.
Ale dá, jen k tomu nesmíte programově přistupovat tak, že je to "bordel", který chápat nechcete. Jenže to je bohužel váš základní problém: máte k sendmailu iracionální averzi, takže na něj plivete špínu, aniž byste se obtěžoval ověřit si, zda jsou vaše tvrzení pravdivá.
maly rozdiel: menuconfig pre jadro konfigurat vygeneruje (aby to admin nemusel tyzden robit), sendmail konfigruak potrebuje vygenerovat z toho, co musel admin pol dna pisat ;)
Vůbec ne. Stačí vyjít z několikařádkového generic-linux a upravit těch pár věcí, které chcete jinak. Úplně stejně to je i u Postfixu, tam také nepíšete celý konfigurační soubor "from scratch", ale upravujete ten, který máte buď z instalace nebo z dřívějška. Kdybych chtěl "argumentovat" stejně demagogicky jako vy, porovnal bych velikost svého linux.mc
a ekvivalentní konfigurace Postfixu - jenže na rozdíl od vás mám soudnost a hlavně nemám potřebu plivat na Postfix, jenž považuji za kvalitní MTA, který je ve většině ohledů plně srovnatelnou alternativou k Sendmailu.
ako fakt neviem, o com sa tu hadas. staci si porovnat konfiguraky postfixu (alebo ineho MTA) so sendmailom a budes si na jasnom - sendmail je bordel, jeho konfiguracia znacne ubera na efektivite a produktivite adminov.
Nehádám se, pouze uvádím na pravou míru bludy, které tu z neznalosti šíříte.
INPUT_MAIL_FILTER(`milter-amavis', `Socket=local:/var/amavis/amavis-milter.sock')
Komunikovať sa môže aj cez nepomenovaný soket, takže mi z toho vychádza pekné a zrozumiteľné:
INPUT_MAIL_FILTER(`milter-amavis',`Socket=inet:10024@127.0.0.1')
A makro INPUT_MAIL_FILTER sa isto dá premenovať trebárs na IMF, milter-amavis je len pre lahšie pomenovanie a pomenovaný socket môže mať kratšie meno:
IMF(`a',`S=local:/s')
Beat that!
IMF(`a',`S=local:/s')
Stale tu chybi zvracejici smajlik... Neni nad naprosto necitelnej konfiguracni soubor. Na třetí bych dal qmail, protože se mi ani pořádně nepodařilo najít na jeho velmi nepřehledných stránkách odkaz ke stažení.a me se zrovna stranky qmailu, zdaji tak prehledne :)
Tiskni
Sdílej: