Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
/etc/make.conf
, na co je /etc/portage/package.use
? Stačí jenom trošku hledat.
Další věc, která by se mi hodila je nějaký GUI správce balíčků
app-portage/kuroo, app-portage/porthole
...a každá aplikace má trošku jiné flagy, takže přidávání do make.conf se mi nezdá moc dobré
Do make.conf se dávají flagy pro celý systém. Na flagy specifické pro nějaký balíček je určen soubor /etc/portage/package.use.
Na jednoduchou editaci flagů (z command-line) mohu doporučit app-portage/flagedit.
když vidím kolik problémů nadělá jen obyčejná instalace Gentoo Linuxu ...no já nevím, jak instaloval autor blogpostu, ale já jsem instaloval docela nedávno (po vydání 2007.0), a popisované problémy jsem neměl ... Qt mám v
/usr/qt/3/
, resp. /usr/lib/qt4/
, podle verze, a nestalo se mi, že by to nějaký balíček hledal jinde ... a žádný nssd jsem ručně přidávat nemusel ...
Když jsem zjistil, že sana-backends, jsou zkompilované bez --enable-direct-io, tak jsem se podíval do ebuildu, ale nepodařilo se mi zjistit, jak tam ten přepínač přidat.nejde to připsat mezi parametry
econf
?
btw, po modifikování ebuildu se ti asi bude hodit příkaz ebuild sane-backends-verze.ebuild digest
resp. abys nepřišel o změny při dalším update Portage, budeš si ten modifikovaný ebuild chtít dát do overlaye (jak se to dělál psal mj. myslím i David v seriálu zde na Ábíčku)
Tiskni
Sdílej: