Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Pletu se, nebo jsou ty desky obě stejný s tím rozdílem, že jedna má 3 síťovky a jeden miniPCI slot a druhá 2 síťovky a 2 miniPCI sloty ? Pokud to tak je, rozhodně bych volil tu se dvěma miniPCI sloty. Jednak píšeš, že drátovou síť moc nepotřebuješ (i tak tam budeš mít 2 síťovky), a i kdyby si později tu třetí síťovku chtěl, můžeš ji nacpat do jednoho miniPCI slotu ... a když ji potřebovat nebudeš, máš jeden miniPCI slot navíc.
Mimochodem jsem tu jediný, kdo pro podobné ůčely používá prostě starší PCčko ? ( v mém případě PII ), nebo už máte všichni takováhle nízkopříkonová řešení ?
Mimochodem jsem tu jediný, kdo pro podobné ůčely používá prostě starší PCčko ? ( v mém případě PII ), nebo už máte všichni takováhle nízkopříkonová řešení ?...já zas třeba nechápu k čemu je vůbec dobrý mít doma server...??? Takže k tomuto ůče..., fuj! účelu nepoužívám nic.
Já se na tom učil (Linux mě jako desktopovej systém zajímá až posledních pár let) a teď se mi to vrací věrnejma službama (WWW a FTP server, přístup přes SSH, poštovní server, Radius pro zabezpečení wifi sítě, do budoucna storage), kvůli kterejm nemusí běžet desktop (nemluvě o tom, že na desktopu hraju, tak bych ho tim nerad zatěžoval). A doma je protože nepotřebuju aby byl venku, takže mi připadá zbytečný za to utrácet.
Mám desktop, notebook, "bastl-comp" a server. Server se hodí k tomu, že můžu sdílet data mezi desktopem, notebookem a bastl-compem. Mám k nim (datům) taky přístup zvenku přes VPN tunel i přes FTP - takže když potřebuju s někým sdílet nějaká data (ať už jakýmkoli směrem), dám mu adresu FTP a hotovo. Taky mi tam běží apache a jednoduché stránky - kde mám různé fotky, návody ... zase, když po mě nekdo neco chce, hodím mu link.
No a taky je to samozřejmě zábava a taková ta radost když se člověku povede něco rozchodit :o)
Já k tomu mám dokonce relativně novej počítač, přestože se nudí, protože z hlediska TDP procesoru to bylo úplně jedno.
Tu jsem zkoušel přes redukci Mini-PCI na PCI a valila hned po zapnutí počítače(dokonce mám pocit, že pro Atheros 5006X jsou některé z těch otevřených HALů). Na střeše jich mám několik a zatím jsem problémy nezaznamenal.
Zrovna resim podobny problem.
Alix 2D2 (2D3) ma taky 40 pin IDE konektor pro 2.5" didky.
ja tam dal starou R41 a ma to v sobe i UPS :).
Tiskni
Sdílej: