Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Pletu se, nebo jsou ty desky obě stejný s tím rozdílem, že jedna má 3 síťovky a jeden miniPCI slot a druhá 2 síťovky a 2 miniPCI sloty ? Pokud to tak je, rozhodně bych volil tu se dvěma miniPCI sloty. Jednak píšeš, že drátovou síť moc nepotřebuješ (i tak tam budeš mít 2 síťovky), a i kdyby si později tu třetí síťovku chtěl, můžeš ji nacpat do jednoho miniPCI slotu ... a když ji potřebovat nebudeš, máš jeden miniPCI slot navíc.
Mimochodem jsem tu jediný, kdo pro podobné ůčely používá prostě starší PCčko ? ( v mém případě PII ), nebo už máte všichni takováhle nízkopříkonová řešení ?
Mimochodem jsem tu jediný, kdo pro podobné ůčely používá prostě starší PCčko ? ( v mém případě PII ), nebo už máte všichni takováhle nízkopříkonová řešení ?...já zas třeba nechápu k čemu je vůbec dobrý mít doma server...??? Takže k tomuto ůče..., fuj! účelu nepoužívám nic.
Já se na tom učil (Linux mě jako desktopovej systém zajímá až posledních pár let) a teď se mi to vrací věrnejma službama (WWW a FTP server, přístup přes SSH, poštovní server, Radius pro zabezpečení wifi sítě, do budoucna storage), kvůli kterejm nemusí běžet desktop (nemluvě o tom, že na desktopu hraju, tak bych ho tim nerad zatěžoval). A doma je protože nepotřebuju aby byl venku, takže mi připadá zbytečný za to utrácet.
Mám desktop, notebook, "bastl-comp" a server. Server se hodí k tomu, že můžu sdílet data mezi desktopem, notebookem a bastl-compem. Mám k nim (datům) taky přístup zvenku přes VPN tunel i přes FTP - takže když potřebuju s někým sdílet nějaká data (ať už jakýmkoli směrem), dám mu adresu FTP a hotovo. Taky mi tam běží apache a jednoduché stránky - kde mám různé fotky, návody ... zase, když po mě nekdo neco chce, hodím mu link.
No a taky je to samozřejmě zábava a taková ta radost když se člověku povede něco rozchodit :o)
Já k tomu mám dokonce relativně novej počítač, přestože se nudí, protože z hlediska TDP procesoru to bylo úplně jedno.
Tu jsem zkoušel přes redukci Mini-PCI na PCI a valila hned po zapnutí počítače(dokonce mám pocit, že pro Atheros 5006X jsou některé z těch otevřených HALů). Na střeše jich mám několik a zatím jsem problémy nezaznamenal.
Zrovna resim podobny problem.
Alix 2D2 (2D3) ma taky 40 pin IDE konektor pro 2.5" didky.
ja tam dal starou R41 a ma to v sobe i UPS :).
Tiskni
Sdílej: