Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »BTW jak to kradené kolo jezdí?
No doufal jsem, že zde vyvolám obrovský flame, protože hodně lidí zde má problém označit okopírování autorského díla krádeží Jinak si rád čtu knihy na papíře. Takže stáhnu z netu, pořádně ji projdu a když se mi líbí, objednávám ji. Chodil bych si je prolistovávat do knihkupectví, ale obvykle tam pro tyto účely nemají pohovku a kavárnu - máme ještě co dohánět
Ale koukám, že tato kniha bude oříšek a to jste mě na ni pěkně navnadili.
Vědecká knihovna v Olomouci ji má. Můžeš si ji půjčit přes meziknihovní výpůjční službu. U nás to přijde na 150 Kč (mezistátní).
GIMP většina lidí jen neumí používatTo je sice pravda, ale i GIMP má co se týče intuitivnosti ovládání jisté rezervy.
ludia pouzivajuci slovo intuitivnost maju iste rezervy. okrem toho na potrebe naucit sa nieco aby si mohol vyuzit vyhody nejakeho ovladania naplno, nevidim nic zle.Já taky ne. Měl jsem na mysli spíš některé celkem základní věci, jmenovitě čáru. Od toho je ve Photoshopu nástroj čára, který v těch nástrojích začátečník najde, nastaví si, jestli ji chce vyhlazovanou nebo ne a hotovo. Tuhle v GIMPu to začátečník začne lovit v těch nástrojích a nic tam neuvidí. Hmm, tak když to tam není, jak na to? No tak zkusíme někde ve vlastnostech tužky, že. Tak co třeba zkusit tužka, režim čára. To taky nejde. Co třeba v tom menu Stopa? Taky nic. Když selžou všechny možnosti, je na čase přečíst si návod. Takže zkusíme třeba Google a napsat "gimp drawing lines" (bez těch uvozovek). První odkaz vede na Straight Line Tutorial, kde se dozvím, že klepnu jednou, stisknu klávesu Shift a klepnu jinam, kde chci konec. To jsem zhruba tak například myslel tou jistou rezervou v intuitivnosti.
Tiskni
Sdílej: