Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
e
sloužící k úpravě prováděných příkazů.
A btw. stejně si může každý nabootovat LiveCDMuze-li nabootovat. Od toho to je zakazane v BIOSu a tam je to taky pod heslem. Samozrejme, kdyz bude nekdo hooodne moc chtit, tak si vytahne harddisk, ale proti beznemu vniknuti bez nutnosti zasahu do HW do jinak "hlidaneho" computeru (na pracovisti, doma atd.) se da zabranenim bootovani. Blby ovsem je, kdyz pak clovek to heslo zapomene... to bych rek, ze je u vetsiny lidi vetsi riziko nez to, ze se mu tam nekdo pohrabe s LiveCD ;)
... single
napsat ... init=/bin/sh
. A je to, neni to pravda nijak privetivy shell, treba bez donastaveni nelze uspat bezici program, nelze pouzit C-C atd. apod. Ale jede to.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
whee@penuse:~$ ls -la /bin/sh lrwxrwxrwx 1 root root 4 2006-01-14 10:01 /bin/sh -> bash
Je známá věc, že základem zabezpečení počítače je jeho fyzická bezpečnost.
Ano, běžný počítač rebootnu do singlemodu bez hesla a jsem jeho pánem. Méně běžný počítač po mě bude chtít heslo zavaděče, tak z něj vyndám disk a připojím si jej do jiného počítače jako sekundár a opět vidím všechno. Pokud je někdo hodně paranoidní, má filesystem šifrovaný a při bootování bude chtít passphrasi, bez níž nelze filesystem dešifrovat - to je jediná situace, kdy bych byl v hajzlu. Ale na druhé straně, takový systém není schopen nabootovat bez lidského zásahu.
Bezpečnost je jenom kompromis. Pokud je počítač schopen nabootovat sám, tak je nezabezpečený, získám-li k němu fyzický přístup. Heslo zavaděče či heslo BIOSu nepomůže, problém se vyřeší šroubovákem...
Takže si můžete vybrat - já u všech svých počítačů potřebuju, abych je byl schopen vzdáleně rebootnout. Tím pádem, pokud mi někdo ten počítač ukradne, může z něj přečíst všechna data. Můžete si to zařídit tak, že ani ukradený počítač zloději žádná data neposkytne, ale v tom případě jej nemůžete vzdáleně rebootovat.
To je celé. Existují různé názory, jak co a jak silně zabezpečit, jak se chránit před tím nebo oním - ale to jsou vesměs obezličky. Základní mantinely jsou dány. Můžete mít bezpečí, anebo můžete mít pohodlí. Obojí současně nelze dosáhnout.
Dokazu si predstavit leda situaci, ze moje pritelkyne me podezriva z nevery, proto chce ziskat pristup k mym emailum a historii ICQJe potřeba odstraňovat příčiny, ne jen eliminovat důsledky
Tiskni
Sdílej: