V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
2) Ano britské listy čte mrtě lidí... A kupodivu divte se že oni žijí z dobrovolných příspěvků lidí. Fungují jako komunita daleko líp než linuxová komunita na abíčku. Kdyby tady někdo řekl že se vybíráají peníze na nějaký program aby se udělal tak se vsadím že se vybere zero korun...
Co se týká redaktorů na blistech jsou k nalezení zásadnější informace než na novinkách a abíčku dohromady...
(help:Windows = Žebrák)
Bedňa = dement
Na Windows už to lidé mají (máme) dávno několikrát dohráté za plnou cenu třeba ze Steamu. Takže brzdi. Děláš opravdu linuxu vynikající vizitku.
dávno několikrát dohráté za plnou cenu třeba ze SteamuTroufnu si tvrdit, že spíš ukradené z nějaké warez fóra. Je to až k pláči ale Indie hry se kradou stejně jako ostatní soft. A těch co si hru koupí je skutečně málo (naštěstí většinou dost na to, aby vývojáři neumřeli hlady a neztratili zájem o vývoj). Uživatelé Windows jsou prostě z valné většiny zvyklí, že se program/hra/hudba dá někde stáhnout zadarmo a ani je nenapadne, že by za to snad měli platit - smutné je, že za soft platit nechtějí ale za možnost si ho stáhnout klidně peníze dají (různé fileshare služby nebo torrenty). Nicméně není možné za toho vinit Windows, potažmo Microsoft.
Tiskni
Sdílej: