Evropská komise naléhavě vyzvala členské státy EU, aby kvůli ochraně nezletilých na internetu urychlily zavádění unijní aplikace pro ověřování věku a zajistily její dostupnost do konce roku. Členské státy mohou zavést aplikaci EU pro ověřování věku jako samostatnou aplikaci nebo ji integrovat do takzvané evropské peněženky digitální identity.
Richard Biener oznámil vydání verze 16.1 (16.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 16. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Zulip Server z open source komunikační platformy Zulip (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 12.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Před 30 lety, tj. v úterý 30. dubna 1996, byl spuštěn Seznam.cz.
Byly zpracovány a zveřejněny všechny videozáznamy, které stojí za zveřejnění, z konference FOSDEM 2026.
Od úterý 28. dubna musí nově uváděné notebooky v Evropské unii podporovat nabíjení přes USB-C. Jednotná nabíječka byla schválena Evropským parlamentem v říjnu 2022.
Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-31431 pojmenované Copy Fail v Linuxu, konkrétně v kryptografii (AF_ALG). Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na všech distribucích Linuxu vydaných od roku 2017. Pomocí 732bajtového skriptu. V upstreamu je již opraveno. Zranitelnost byla nalezena pomocí AI Xint Code.
Textový editor Zed dospěl do verze 1.0. Představení v příspěvku na blogu.
Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender představili (𝕏, Mastodon, Bluesky) nejnovějšího firemního sponzora Blenderu. Je ním společnost Anthropic stojící za AI Claude a úroveň sponzoringu je Patron, tj. minimálně 240 tisíc eur ročně. Anthropic oznámil sponzorství v tiskové zprávě Claude for Creative Work.
VNC server wayvnc pro Wayland kompozitory postavené nad wlroots - ne GNOME, KDE nebo Weston - byl vydán ve verzi 0.10.0. Vydána byla také verze 1.0.0 související knihovny neatvnc.
mas to z principu spatne, ta aplikace by mela mit nejakej svuj format a po vyberu normalie a jejich rozmeru/verze by teprva mela vygenerovat pozadovany format. hezky napsáno, však pro nedostatek znalostí a podmínek bych tak řekl na urovni 5 třídy.Jo je a víš kolik tahle sranda stojí????Protože: ano vlastní formát good, ale tedka jenom získat licenci na generování těch dílu, což je prkotina co?
) asi moc neznáš reálie.
Zvolená cesta má nejmenší odpor.
screenshoty jsou extraprtavy ze na nich neni nic vidět. Tak si to nainstaluj a zpusť si to, jestli víš jak na to.
konkurence je navic extremne velika, asi nejvetsi je Part Solution, od nich pouziva katalog spoooooousta velkych vyrobcu normalii, tedy pokud nemaji vlastni pekny klikaci katalog. navic partsolution kombinuje online knihovnu s moznosti generovani vlastnich katalogu. jo a pro linux je taky
)) A je to GPL???
)) A proč tohleto vlastně píšu???
A tou je svoboda programů a vytvoření svobodné alternativy která na linuxu prostě chybí.
Teďka si polož otázku, co tady děláš(na abíčku) když neuznáváš smysl svobodných aplikací? A kdo ty vlastně jsi? Co je smyslem tvého jednání?
Osobně radši věnuju 40 k na Svobodný software než na zvětšení prsou své manželce, radši si vyvinu doma hranatýho defendra, než si koupil mercedes, ale to je všechno o přístupu k věci. Ty volíš tu jednodužší cestu, ale tím se v podstatě vzdáváš svého osobního mentálního rozkvětu. Proto ty volíš kozy, já volím vývoj.
Jo a nejseš ty náhodou člověk co se nedávno pídil po po mém programu ZIMA-cleaner aby jsi si vyčistil svoje adresáře???? Já mylím že dle stylu písma a toho že se stydíš za svoji identitu to sedí.
Náhledy fungujou v podstatě primitivním způsobem že ve složce kde je uložený CAD soubor uložíš obrázek se stejným jménem.
takže prdlajs.prt.1, prdlajs.png (nebo jpg). Pozor na soubory prt bez indexu, protože přípona prt bez indexu patří jinému CAD...
Pokud jde o 3D náhledy proto žebrám o prachy zdejší osazenstvo pro vytvoření libIGES a libSTEP, protože to je nejjednodužší cesta jak zobrazit v aplikaci ZIMA-Parts 3D náhled daného pártu.
JJ nápvědu by to chtělo ale to je tedka to nejmenší co mě trápí. Tedka ve volných chvílích mastím díly jak o život.
)
A nebo čekat ža je do toho nasypu sám...
Podpora a takový další věci jsou samozřejmě v plánu. Pokud je něco za peníze tak k tomu podpora musí být.
Mnoho výrobců dodává vlastní CAD díly v iges (bez potřebných parametres v Pro/E třebas) a o co mě jde je vytvořit knihovnu dílů pro lidi kteří chtějí své knihovny sdílet. Což třebas pro Pro/E uživatele bude znamenat alespoň částečné sjednocení parametres. Mě se třebas jednotlivé díly dost často opakujou a já pořád nebudu vyplnovat znova znova tabulky parametres a nebo hledat kde jsem ten píst jenom použil, abych to použil znova. Navíc vazbím nějakým způsobem a nevim proč bych to měl pořád a znova dokola předělávat... to radši když stáhnu píst z Festa si to upravím tak jak potřebuju a uložím do katalogu. Co se týká uživatelů pro/E čka tak třebas když budete chtít tak vám tu knihovnu otevřu pokud budete ukládat zase své díly do tého knihovny.
Problém asi možná bude že já ukládám ve verzi WF3, takže nižší verze budou mimo. Co se týká dílů v Iges a něčeho podobného tak je to spíše pro srandu uživatelů linuxu aby si taky na něco přišli. nezapoměnte že v tomhle programu chci mít i čsn databázi abych pořád nemusel čumět do strojnických tabulek.
Mno prostě já tuto aplikaci využívám dosytosti už teď sám pro sebe a kdžy bude chtít někdo v těchto ranných počátcích sdílet tak at se ozve. dám mu přístup.
Ale díky za zájem.
)) Tak to bude asi apliakce akorát tak pro mě. Mno nic, já si ji užiju dosytosti.
)
O co jde je že v pro/Ečku/ CATIA když tvoříš součástky tak musíš mít koupenou licenci programu takže distribuovat díly zadarmo z proečka je velice diskutabilní. Co se týká dílů které jsou v iges, step tak tam je to bezdiskuzí voně stažitelné. Takže pokud se bude někdo chtít zapojit a sdílet, což znamená že bude sám tvořit nějaké díly tak nemám problém otevřít komplet data. Co konktérně chci je že když někdo bude chtít mít přístup tak chci aby se ten daný člověk semnou zkontaktoval přez maila abyhc věděl o koho jde a udělal mu uživatele. Jinak jsem jednoduše sestřelitelnej pomocí DOS utoku.
a tomu se chci vyhnout tím že ty lidi se budou u mě registrovat aby si toho přístupu trochu vážili... Další věcí je že když tam máš přepsané csn normy a tak ta se dostáváš zase do licenčních problémů pokud by jis hctěl distribuovat zadarmo.
Proto vám řikám zkontaktujte mě a pak uvidíte sami... Jinak jednou začas distrubuce free verze není problém.
Jeslti chceš tak mě pošli maila a dám ti přístup aby jsi viděl v jakém je to stavu.
Jinak mě právě štvalo že spousta softu je právě jenom pod widle a jsou takový neohrabaný. Proto jse msi to navrhnul podle sebe. Jestě to neumí všechno co bych potřeboval ale to se časem doladí.
Jinak samozřejmě že ten program je velké sousto a pokud to má bejt rychle naplněný tak by na plnění daty muselo fachat několik desítek lidí dnem i nocí, ale víš jak, já mám času dost. Tímhle programem jsem chtěl dodat na linux něco co bude GPL, časem se to naplní a zlepší a doufám že vzdálené budoucnosti to muže plnit vítečnou funkci pro nějaký FREE CAD.
ps. pošli mě maila! zimav@zima-construction.cz
Pokud se nepletu, tak si přešel na Win7. O to víc je chválihodné, že se snažíš něco dělat i pro linuxové uživatele cadu. Bohužel, všíchni velcí CAD hráči linux i UNIX opustily, nebo se chystají a na linuxu zřejmě zůstanou skutečně pouze freecady a pár minoritních cadů(VariCad apod.).
V podstatě na serveru, nebo na lokalu máš CAD soubory stylem klikovahridel.prt, klikovahridel.step, klikovahridel.iges a k tomu příslušnej obrázek klikovahridel.png který se ti zobrazí jako náhled. Takže já těch náhledů využívám na to abych u spojováků a nebo jecklů viděl co to má za konkrétní rozměr. Prostě ten náhled je jenom zobrazení *.png nebo *.jpg obrázku který má shodný název jako CAD dílec.
hehe dostat se k takovýhle zakázce by bylo gooood!
))
fakt mě zkontaktuj at se na to mrkneš sám (na ty data!)jak je to udělaný a co to umí zatím, jinak je to 3,14.
Tiskni
Sdílej: