Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »- Tvárnice Best-unika neumožnují při použití jejich příčkových vnitřní elektro instalaci. Při instalaci třebas vypínače by jsi musel tu tvárnici rozříznout od vypínače dolů a nebo nahotu, podle toho kde ti vedou elektro trasy a tím tu tvárnici totálně oslabíš. Lépe to má řešení tvárnice odKB bloku protože má totálně průchozí tvárnice. takže u KB bloku uděláš dáru pro vypínač a díru dole nebo nahoře podle toho kde vedeš kabely a ten drát tam protáhneš přičemž tu stěnu neoslabíš. to samé platí u vnějších tvárnic od Best-Unika vypínač si tma jednoduše prost nedáš a pokud byj schtěl využít jejich dvoudutinových tvárnic tak zjistíš že ty odvory jsou moc daleko od sebe(tvárnice je dlohá 500mm) takže by jsi měl vypínač daleko od dveří. tyto problémy nemá jak už zmíněno KB block ale ten zase má jiné vady a to chybějící dno na které nanášíš maltu. At si už říká kdo chce ale namazávat maltou celou plochu tvárnice a nebo jenom hrany skořepiny je prostě časový rozdíl. Další věcí je že zamazávat krabičk u KB bloku do stěny která má zasebou nic tak je taky docela oser... Můj systém má dvě dutiny docela blízko u sebe ale pořád má daleko silnější stěny než předchozí konkurenti. takže kdžy bududělat díru pro krabičku tak ta krabička tam bude 1) dobře držet protože se může opřít o masiv materiálu (mužu dodat obrázek do odkazu) 2) bude kabel dobře protažitelný otvory pokud v tom dané místě zvolíš průchozí díry 3) většinou nepotřebuješ průchozí díkry zkrz nazkr zdí tkaže sti bude dobře nanášet malta.
Rozměry best-uniky jsou zvýškového hlediska nahovno. Nutí tě veškerý vešky dělat násobky 190mm+10malta. Můj systém se skládá ze dvou tvárnic, jedna je vysoká 90mm+ malta a druhá 140+malta, věnce vysoké 190mm+malta a 290mm+10malta takže si mohu dovolit jemné doladění výšky překladů. V praxi semi totiž stalo to že v projektu jsem měl překlad 300mm vysoký ale to jsem si nemohl s bestem dovolit při použití jejich systému. Musel bych si to vylejvat ručně do svého bednění takže jsem musel zvolit 200+200 což mi zmenšilo okna ale přežil jsem to.
- Do systému best unika prostě hnoždinu navrtáš ale s velkými problémy. síla jejcih skořepiny je 18mm a to je na hmoždinu prostě málo. Samozřejmě existují spec. hmoždiny ale proč proboha proč???
- dále díky mému designu jsou díry(malé uprostřed tvárnice) pro uchopení palcem uprostřed tvárnice takže se ta cihla bere lépe rukou.
Všechny firmy chtějí jenom šetřit na materiálu aby nahrabali prachy a takhle to dopadá. Valí prostě šmelc pro masu! )) Ale jako myslím že pro svoje učely jsem si zvolil pro svůj projekt asi nejlepší co jsem mohl udělat. Příčky jsem vyřešil tím že jsem si koupil Q-por do kterýho jde drážku pro elektriku udělat lžičkou od jogurtu. Ale je svinstvo že některý firmy ti tvrdí jak je jejich systém univerzální ale není! Prostě ty firmy jsou plný managerů na kočičí lejno a podle toho to taky vypadá.
))
No snad jsme na nic nezapoměl.
Zbytečně drahé, plní to víc jak jednu funkci(má izolovat a zároveň držet teplotu) a to je naprdlajs. Bud Je materiál určenek ke konstukci a nebo k izolaci a hotovoU vnejsi izolace z materialu nevhodneho pro konstrukci (ruzne polystyreny a tak) mam pocit, aby clovek pomalu mel strach se z venku o tu zed i jen oprit, aby ji neposkodil.
Napada me Zima-ZedZihla? Správná výslovnost v němčině jako bonus.
Tiskni
Sdílej: