Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Kdo platí arganizaci odpor v srubsku a proč je platí?Každý komu byl režim v Srbsku proti srsti (takže asi dost lidí) a platí ho možná protože by rádi Srbský režim viděli svržený. Logická odpověď, ne?
Je morální že někdo radí lidem z cizého státu jak mají dělat revoluci?Proč ne? Když s tím mají zkušenost? Sám se divím, že nějaká Wikina na téma „jak uspořádat vlastní revoluci“ doposud neexistuje. Taky si tak trochu musíš uvědomit, že do poklidného státu nestačí nalít pár miliónů, nastrčit pár aktérů a bum, vláda je svržená. To napětí a silná nespokojenost ve společnosti musí být naakumulovaná. Pak to stačí jen rozjet. Např. v takovém Turecku na to nepotřebuješ ani žádnou přespolní pomoc. Stačí smrt teenagera po dlouhém komatu, kterého trefila do hlavy kapsule s policejním slzákem a bum: [1], [2] (jde o aktuální dění)…schválně jak dlouho to bude do převratu nebo civilní války v Turecku trvat? A jestli pak někdo sdílí know-how o tom jak si třeba poradit se slzákem nebo efektivně dobýt parlament, o to líp.
První odpověď je dost slabá. Zajímal by mě jejich obchodní model. Z dokumentu to vypadlo asi takhle: Partička mladých týpků je sponzorovaná nějakým SRBEM a šíří rozumy přez SKYPE s dalšími podobně laděnými lidmy ze zahraničí a radí jim jak udělat revoluci? Nebo. Partička mladých revolucionářů působící třebas na Kubě(FIDEL )) sežene prachy, zapalatí další partičcce ze srbska za rady a kampaň na vyvtoření revoluce. Mezitím chodí tak nějak do práce kde 8 hodin dřou na potraviny a zbylé kapesné posílají mladé partičcce do srbska za rady a za další zbylí peníze a zbylý volný čas organizují demonstrace a za dašlí zbylé peníze tisknou plakáty a protirežimní texty... Nepřijde ti to ujetý? Já nevim, ale na tohovýhle kraviny fakt nemám peníze ani čas...
)))
Jo wikina by byla zajímavá. ) Samozřejmě na rozetí revoluce potřebuješ depresi, ať už uměle vytvořenou a nebo přirozenou. Jinak to nerozjedeš, to je fakt...
Každopádně na revoluci potřebuješ mít prachy tak jako tak.
Tiskni
Sdílej: