Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Tiskni
Sdílej:
Kdo platí arganizaci odpor v srubsku a proč je platí?Každý komu byl režim v Srbsku proti srsti (takže asi dost lidí) a platí ho možná protože by rádi Srbský režim viděli svržený. Logická odpověď, ne?
Je morální že někdo radí lidem z cizého státu jak mají dělat revoluci?Proč ne? Když s tím mají zkušenost? Sám se divím, že nějaká Wikina na téma „jak uspořádat vlastní revoluci“ doposud neexistuje. Taky si tak trochu musíš uvědomit, že do poklidného státu nestačí nalít pár miliónů, nastrčit pár aktérů a bum, vláda je svržená. To napětí a silná nespokojenost ve společnosti musí být naakumulovaná. Pak to stačí jen rozjet. Např. v takovém Turecku na to nepotřebuješ ani žádnou přespolní pomoc. Stačí smrt teenagera po dlouhém komatu, kterého trefila do hlavy kapsule s policejním slzákem a bum: [1], [2] (jde o aktuální dění)…schválně jak dlouho to bude do převratu nebo civilní války v Turecku trvat? A jestli pak někdo sdílí know-how o tom jak si třeba poradit se slzákem nebo efektivně dobýt parlament, o to líp.
První odpověď je dost slabá. Zajímal by mě jejich obchodní model. Z dokumentu to vypadlo asi takhle: Partička mladých týpků je sponzorovaná nějakým SRBEM a šíří rozumy přez SKYPE s dalšími podobně laděnými lidmy ze zahraničí a radí jim jak udělat revoluci? Nebo. Partička mladých revolucionářů působící třebas na Kubě(FIDEL )) sežene prachy, zapalatí další partičcce ze srbska za rady a kampaň na vyvtoření revoluce. Mezitím chodí tak nějak do práce kde 8 hodin dřou na potraviny a zbylé kapesné posílají mladé partičcce do srbska za rady a za další zbylí peníze a zbylý volný čas organizují demonstrace a za dašlí zbylé peníze tisknou plakáty a protirežimní texty... Nepřijde ti to ujetý? Já nevim, ale na tohovýhle kraviny fakt nemám peníze ani čas...
)))
Jo wikina by byla zajímavá. ) Samozřejmě na rozetí revoluce potřebuješ depresi, ať už uměle vytvořenou a nebo přirozenou. Jinak to nerozjedeš, to je fakt...
Každopádně na revoluci potřebuješ mít prachy tak jako tak.