Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Tiskni
Sdílej:
Drony, rakety, letadlové lodě – rád na to přispěju.
Bojovník zpoza monitoru
. Jak na to přispěješ? Už máš sbalenou plnou polní? Nebo pošleš něco Frantíkům a US army?
Kdyby někdo tápal, že to někdo někdy už říkal, tak dám odkaz odtud z 8.1.
A přidám citaci:
Muj tip a prvotni dojem je, ze to muze poslouzit jako zaminka k prepadeni dalsi zeme, to uz se v minulosti mnohokrat stalo. Zabozrouti jsou v posledni dobe pomerne bojechtivi, urcite by radi kuprikladu vybombili se svymi americkymi soudruhy treba Syrii. Na to maji spadeno uz dlouho.Stačí? I ten Luk má pravdu ve svém blogu. Jen turboblb (jako třeba backinabag) si může myslet, že se to stalo jen tak náhodou.
Nebo bych treba mohl ridit drony.
Vážně, cítíš se na to? Asi na tom bude trvat, že jsi turboblb .
ze mas pravdu, USA asi opravdu chteji svrhnout Asada.
Výborně, alespoň na něčem se shodneme. Jak ti to zapadá do mozaiky pařížských atentátů? Zapadá/nezapadá, stačí odpověď ano/ne. Ostatní zatím nebudeme řešit.
Pokud te zajima muj nazor na tuhle snahu – nemam rad diktatory.Tvůj názor mě příliš nezajímá, ale uvědom si, že v té oblasti (Blízký východ, Střední východ) prakticky není nikde žádný nediktátor. Seš si vědom toho, že se USA soudruží s nejhoršími diktaturami jako je Saúdská Arábie a Katar? Postačí odpověď ano/ne. Asad je na evropské poměry diktátor, ale diktátor vyměklý a sekulární a proti Saúdúm a Kataru je andílek. Asad je zatím nejlepší řešení pro Sýrii. Nikdo jiný to v tomto okamžiku nemá šanci udržet pohromadě.
Jak ti to zapadá do mozaiky pařížských atentátů?LOL, jednoznacne ne. Nemam tendenci videt vsude kolem sebe vzory, spojovat nesouvisejici.
Seš si vědom toho, že se USA soudruží s nejhoršími diktaturami jako je Saúdská Arábie a Katar? Postačí odpověď ano/ne.Jo, vim ze se kamaradi se SA. Chapu to jako mensi zlo, pragmatismus, mam pocit ze maji nejvetsi zasoby ropy na svete.
Asad je na evropské poměry diktátor, ale diktátor vyměklý a sekulární a proti Saúdúm a Kataru je andílek.Cetl jsem nazor nejakeho Syrana na redditu, Asada nesnasel protoze jejich rodinu utiskoval nebo neco v tom smyslu.
Asad je zatím nejlepší řešení pro Sýrii. Nikdo jiný to v tomto okamžiku nemá šanci udržet pohromadě.Nedokazu posoudit, nezkoumal jsem to.
LOL, jednoznacne ne.Mě jednoznačně ano. Historie je plná false flagů, a tohle by nebyl první ani poslední případ. Vyjmenovovát nejen americké false flagy mě unavuje, najdi si je sám. Ty jsi četl něco na redditu, ale patrně pořád nechápeš zásadní rozdíl mezi Saúdskou Arábií a Sýrií. Zatímco ti v Saúdské Arábii useknou za držení Bible hlavu mečem na stadionu, v Sýrii se modlí muslim vedle křesťana v kostele a nikdo s tím nemá problém a nikdo nikoho za to nepronásleduje.
A to je na Blízkém východě celkem rarita, je to jeden z mála sekulárních režimů v té oblasti. A tenhle režim chtějí Američané zničit. Pak si za to nejspíše předají medaili na hruď se saúdským králem a katarským princem. Obamba se poplácá po zádech se saúdským Abdulláhem a řeknou si Alláh akbar.
Cetl jsem nazor nejakeho Syrana na redditu, Asada nesnasel protoze jejich rodinu utiskoval nebo neco v tom smyslu.No pokud ten Syřan a jeho rodina patřili k radikálním Sunnitům, tak se ani nedivím. Jinak tedy argument jak noha.
udaleji si vylet z Kypru nad Syrii, vykonaji uspesne misi a vrati se.A jen tak mimochodem, ale úplně mimochodem vymombardují nebo zastřelí Asada...
Je ale z podivem jaké vazby/podobnosti jsou mezi Ilumináty a Komunisty(Trockijsty(původním jménem Bronstein)). Další velikou záhadou je vysoké procento židů podílející se na Bolševické revoluci(také se traduje slovo židobolševismus). Dále musím připomenout že v jinak těžce pravicovém Izraeli existují ostrůvky(http://cs.wikipedia.org/wiki/Kibuc) Komunismu(socialismu) )) Aby jsi pochopil Stalin dělal čistky právě mezi Trockijsty...
Další zajímavou Historií jsou skupiny VRIL a THULE z nacistického Německa, která měla vliv na pozadí tohoto režimu.
Takže je na tobě čemu uvěřís. )) Mě je to těžce jedno.
prospesna vecProspesna pro koho?
Vojny nikdy nic dobreho pre ludi nepriniesli!Během první světové války došlo (přinejmenším) k masivnímu rozvoji letectví. Během druhé k rozvoji raketové techniky. Silně pochybuju o tom, že by bez toho dneska nad zemí létaly satelity. Prakticky všechny válečné konflikty (nebo jejich hrozba) s sebou přinesly rozvoj techniky.
Prakticky všechny válečné konflikty (nebo jejich hrozba) s sebou přinesly rozvoj techniky.A nad tím jako máme jásat? Tenhle "rozvoj" techniky totiž sebou nese takovou exploataci a devastaci zdrojů, že budoucí generace budou rády, když nepochcípají hlady a nepomřou zimou.