abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Max avatar 3.2.2021 18:44 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ANSYS Electronics Desktop 2021R1 na nepodporované distribuci
    Neznal jsem. Co v tom modeluješ?
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    pushkin avatar 3.2.2021 19:11 pushkin | skóre: 43 | blog: FluxBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ANSYS Electronics Desktop 2021R1 na nepodporované distribuci
    Vesměs elektromotory, ale umí to mnohem víc - dají se v tom dělat obvody podobně jako v Simulinku, má to nějaký vysokofrekvenční moduly, umí to i antény a podobně. Klasickej ANSYS k tomu umí ještě mechaniku, teplo, proudění, nějaký chemický děje a to všechno propojovat a případně optimalizovat, ale to jde mimo mě.

    Celkem fajn věc, akorát jak to má haldu funkcí tak je to taková věčná betaverze :)

    Jendа avatar 3.2.2021 22:05 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ANSYS Electronics Desktop 2021R1 na nepodporované distribuci
    Naši kontraktoři dělají součástky pro radary v CST a WIPL-D, ale Ansys/HFSS se na tohle používá taky. Pak jsem v tom na nějakém videu viděl turbínu pro vodní elektrárnu.
    MakeIranBombedAgain❗ avatar 3.2.2021 21:00 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ANSYS Electronics Desktop 2021R1 na nepodporované distribuci

    arternativa elemrfem zdarma nějaká hele

    pushkin avatar 3.2.2021 23:14 pushkin | skóre: 43 | blog: FluxBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ANSYS Electronics Desktop 2021R1 na nepodporované distribuci
    Ale jo, ono pár FEMů zdarma je, namátkou FEMM (na specifické 2D úlohy občas i rychlejší než ANSYS), kluci od nás přispívají do Agrose (ten je ale možná až moc komplexní) a kdysi jsem zkoušel něco, co se jmenovalo Salome, ale jelikož jsem lama, tak jsem tam neudělal ani model :)

    Třeba proti Matlabu se ještě v omezený míře dá nasadit GNU/Octave, ale proti ANSYSu máloco :-(
    Jendа avatar 3.2.2021 23:37 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ANSYS Electronics Desktop 2021R1 na nepodporované distribuci
    Ještě je OpenEMS, chvíli jsme na to koukali jestli by tím šla počítat anténa radaru, ale kvůli kombinaci ne příliš dodělaného SW a především naší neznalosti (není to „hurá spustíme solver a hotovo“, musí se dobře nastavit mřížka a vůbec) to nedáme a hodili jsme to na lidi s CST.
    12.2.2021 13:59 JaSel | skóre: 17 | blog: kseles
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ANSYS Electronics Desktop 2021R1 na nepodporované distribuci
    Prosím Tě, nevíš, jak je na tom samotný ANSYS? Provozuju ho* asi 10 let na Slackwaru a zatím nebyl problém, resp. nebyl problém, který bych nevyřešil pomocí ldd. Tak jestli mám při upgradu čekat nějaké potíže.

    * - resp. používám ho jenom jako preprocesor k LS-DYNA, ale tu ANSYS cca před rokem stejně koupil.
    pushkin avatar 15.2.2021 07:49 pushkin | skóre: 43 | blog: FluxBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ANSYS Electronics Desktop 2021R1 na nepodporované distribuci
    Se samotným ANSYSem vetšinou problém nebyl, ale momentálně jsem ho nezkoušel. Uvidíme, jestli se k tomu dostanu, mohl bych ho zkusit zítra.
    15.2.2021 13:03 JaSel | skóre: 17 | blog: kseles
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ANSYS Electronics Desktop 2021R1 na nepodporované distribuci
    Zase kvůli mně to zkoušet nemusíš, já se k tomu časem dostanu. Myslel jsem spíše, kdybys to z nějakého důvodu dělal, tak dej vědět, jak to šlo. Dík.
    pushkin avatar 24.2.2021 14:20 pushkin | skóre: 43 | blog: FluxBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ANSYS Electronics Desktop 2021R1 na nepodporované distribuci
    Hele, tak to nevypadá vůbec dobře:
    pushkin@pushkin-workntb:/opt/ansys_inc/v211/Framework/bin/Linux64$ bash runwb2 
    
    Unhandled exception caught :
    
    System.DllNotFoundException: Ans.QT.dll
      at Ansys.UI.Toolkit.QT.Application.SetPluginDirectory () [0x000f2] in <e7c7446121f840669624fa95f993ad23>:0 
      at Ansys.UI.Toolkit.QT.Application..ctor () [0x00006] in <e7c7446121f840669624fa95f993ad23>:0 
      at Ansys.UI.Toolkit.QT.UIFactory.newApplication () [0x00000] in <e7c7446121f840669624fa95f993ad23>:0 
      at Ansys.UI.Toolkit.UIFactory.newApplication () [0x0000f] in <10126af23bce40849ad4266af89c19d0>:0 
      at Ansys.UI.Toolkit.Application.InstantiateIApplication () [0x00000] in <10126af23bce40849ad4266af89c19d0>:0 
      at Ansys.UI.Toolkit.Application..cctor () [0x0000a] in <10126af23bce40849ad4266af89c19d0>:0 
    --- System.TypeInitializationException: The type initializer for 'Ansys.UI.Toolkit.Application' threw an exception.
      at Ansys.UI.UIManager..ctor () [0x00060] in <ae858717b3ff416bbc7818997e97838b>:0 
      at Ansys.UI.UIManager.get_Instance () [0x00029] in <ae858717b3ff416bbc7818997e97838b>:0 
      at Ans.Program.Runtime.InitializeSplashScreen () [0x00060] in <cf1e21c8e81e4bdba692baf9de1b41d1>:0 
      at Ans.Program.Runtime.Initialize (Ans.Program.RuntimeSettings settings) [0x00237] in <cf1e21c8e81e4bdba692baf9de1b41d1>:0 
      at Ans.Program.ExecutableBase.Run (Ans.Program.CommandLineParse parser) [0x0000d] in <f93613d2cf72432192ab9d28923ae59b>:0 
      at Ans.Program.ExecutableBase.DoMain (System.String[] args) [0x000cf] in <f93613d2cf72432192ab9d28923ae59b>:0 
    
    Jestli si s tím poradíš, tak dej vědět jaký je řešení, občas by mi Workbench taky bodnul :-(
    2.3.2021 12:39 JaSel | skóre: 17 | blog: kseles
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ANSYS Electronics Desktop 2021R1 na nepodporované distribuci
    No, to mám radost...

    Workbench nepoužívám, tak snad to nějak půjde. Poslední dobou i ten ANSYS používám jenom dávkově - v podstatě jenom pro základní geometrický model a síť. A moje modely jsou hodně geometricky jednoduché, takže si vystačím s APDL skriptem. Pak to uložím to texťáku a upravuju to napřímo (ty lsdynovské věci se stejně dělají v ansysu blbě). Lsdyna je taky řádková, tak je to celé takové jednodušší. Postprocessing dělám v LS-Prepost, to je ke stažení přímo u zdroje (LSTC). Dá se v tom dělat i preprocessing, to bych pak ten Ansys mohl vynechat úplně.

    Každopádně jsem teď před pár dny ve Slackwareovském changelogu zahlíd zmínku o Slackware 15.0, tak s tím upgradem ještě chvíli vydržím.
    pushkin avatar 24.2.2021 20:42 pushkin | skóre: 43 | blog: FluxBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ANSYS Electronics Desktop 2021R1 na nepodporované distribuci
    Jo a taková perla - zrušili nám okrajové podmínky Master a Slave :-D Nyní jsou nově Binding a Bound :-D
    2.3.2021 12:42 JaSel | skóre: 17 | blog: kseles
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ANSYS Electronics Desktop 2021R1 na nepodporované distribuci
    Asi bychom měli být rádi, že zůstal zachovaný počet. Představa, že někdo snaživě aplikuje genderovou teorii a budeme mít 56, nebo kolik, typů, je dost děsivá.
    pushkin avatar 3.3.2021 10:18 pushkin | skóre: 43 | blog: FluxBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ANSYS Electronics Desktop 2021R1 na nepodporované distribuci
    :) Nerad bych definoval 57 okrajových podmínek :) Jinak koukal jsem, že další na řadě jsou šachy :-D

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.