abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2000 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    25.12.2009 19:16 joka x3m | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    vitaj v klube :)
    =^..^= AmigaPower® avatar 25.12.2009 19:43 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    ...tywoe, další herbalife chat... :-D
    25.12.2009 19:49 impact | skóre: 11 | blog: _
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    Co tym myslis ?
    kotyz avatar 25.12.2009 20:03 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    precti si jeho komentar pod starsim blogem kde se nekdo chvali jak udelal dobre ze si nainstaloval arch ;-)
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    =^..^= AmigaPower® avatar 25.12.2009 20:04 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    viz dva blogy dál... ;-)
    AnachronyX avatar 25.12.2009 19:50 AnachronyX | skóre: 3 | blog: Zastudena
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    Možná by neměl být tak ofenzivní vůči obyčejným uživatelům windows*. Možná se měl hned na začátku omluvit, že si dovolil začít používat Linux, který – jak všichni víme – stojí za starou bačkoru, nic pod ním nefunguje a je tak nějak celkově úplně nahouby. Když už si sakra obyčejný uživatel torrentshopuje nějakej OS, tak tam snad ten fotošop a autoked musí je, ne? Koho z vobyčejnejch júzrů zajímá, že to nejde???

    *Textový konfigurák? To ti jako nejsme dost dobrý a musíš se na nás povyšovat?!
    “There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.” — Saint IGNUcius
    =^..^= AmigaPower® avatar 25.12.2009 20:06 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    nerozumim, neber to... :-D
    AnachronyX avatar 25.12.2009 20:35 AnachronyX | skóre: 3 | blog: Zastudena
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    Já myslím, že mí otulo-burdové mi rozumějí ;-)
    “There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.” — Saint IGNUcius
    =^..^= AmigaPower® avatar 25.12.2009 20:41 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    To nic nemění na faktu, že nerozumim co tu blekotáš a speciálně vo widlích... ;-)
    AnachronyX avatar 25.12.2009 21:01 AnachronyX | skóre: 3 | blog: Zastudena
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    To neřeš ;-) Jen mi přišlo, že autor (ne ty) se rozhodl k fanatickému kroku (smazat widle, nainstalovat Arch (bože proč?)). Tím, že o tom dokonce napsal, se dopustil smrtelnému hříchu proti politické korektnosti. A ještě si místo klikání myší, které každému obyčejnému uživateli musí stačit, dovoluje používat příkazový řádek a editovat(!) konfigurační soubory. Prostě fanatik. Herbalife jako herbalife.
    “There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.” — Saint IGNUcius
    =^..^= AmigaPower® avatar 25.12.2009 21:08 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    ...asi přestanu pít, teď už nerozumim nic...
    AnachronyX avatar 25.12.2009 21:10 AnachronyX | skóre: 3 | blog: Zastudena
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    Ha, udělal jsem dobrý skutek, amigapower přestává chlastat, dostanu se do ráje, jupí :-D :-D :-D
    “There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.” — Saint IGNUcius
    =^..^= AmigaPower® avatar 25.12.2009 22:15 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    Příloha:
    he, he...
    kotyz avatar 25.12.2009 22:27 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    ha, dneska autopilot poleti na forsaz! a nadzvukovou rychlosti :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    =^..^= AmigaPower® avatar 25.12.2009 22:42 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    Příloha:
    jj
    kotyz avatar 25.12.2009 22:51 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    koukam ze uz mas dost nabrano na to abys moh pouzivat dolphina. nerikal si neco o tom, ze na ten hnus nesahnes dvoumetrovou tyci? :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    =^..^= AmigaPower® avatar 25.12.2009 23:02 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    ...na tebe asi šáhnu dvoumetrovou tyčí woe! :-D
    AnachronyX avatar 25.12.2009 23:35 AnachronyX | skóre: 3 | blog: Zastudena
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    Upřímně řečeno, chvíli jsem to foto zkoumal, jestli mu tam v pozadí náhodou neběží Pacman.
    “There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.” — Saint IGNUcius
    =^..^= AmigaPower® avatar 25.12.2009 23:42 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    urpmi ;-)
    AnachronyX avatar 25.12.2009 23:44 AnachronyX | skóre: 3 | blog: Zastudena
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    To je jméno symbolického linku k Pacmanovi? ;-)
    “There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.” — Saint IGNUcius
    =^..^= AmigaPower® avatar 25.12.2009 23:53 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    ...a to je dobře, nebo špatně? :-D
    AnachronyX avatar 25.12.2009 23:59 AnachronyX | skóre: 3 | blog: Zastudena
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    No to záleží na tom, jaký je tvůj vztah k Herbalife… Jestli kladný, tak je to v pohodě, páč jsi dobrovolným členem sekty archistů. Jestli záporný, tak jsi schizofrenik (jako že tvrdíš, že používáš Mandrivu, ale jedeš na Archu). V obou případech je ale jedna věc jasná, taky tě dostali (sektisti archisti) ;-)

    BTW, pokud ti kterákoli věta z předchozího přijde nesrozumitelná, tak už (to) dnes nepij ;-) :-D
    “There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.” — Saint IGNUcius
    kotyz avatar 25.12.2009 20:02 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    zejo? seslo se toho nejak moc na malym prostoru. uz to zacina bejt napadny. jako naky spiknuti :-D

    ja sem teda taky archlinuxak (ex-mandrivak, ex-ubuntak), ale nikde to moc nerikam. oni na to lidi obycejne nejsou zvedavi ...

    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    =^..^= AmigaPower® avatar 25.12.2009 20:05 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    herbajajf tywoe, zchvíli si zachno tleskat: mam Arsch, mam Arsch... :-D
    kotyz avatar 25.12.2009 20:26 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    ja mam taky Arsch, zrovna na ni sedim. tu ma proste kazdej :-D :-D :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    kotyz avatar 25.12.2009 20:32 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    spis by bylo divny, kdyby ji nekdo nemel. :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    25.12.2009 20:10 impact | skóre: 11 | blog: _
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    Uz rozumiem. Nemal som v umysle slepo propagovat tuto distribuciu. Blog beriem ako miesto kam si mozem pisat co ja chcem, bez ohladu na to, co pisu ini. Toto je moj prvy prispevok a co ine by som mal napisat, ak nie to, ako som presiel na GNU/Linux ?

    P.S.: Ako sa tak pozeram, tak to naozaj v blogoch vyzera na Arch spiknutie, takze sorry za zle casovanie :)
    =^..^= AmigaPower® avatar 25.12.2009 20:19 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    ...o to nejde ;-) potřebujem si rejpnout ;-) +1 za subjektivní pocity z distra ;-)
    25.12.2009 21:34 kotrcka | skóre: 23 | blog: Onééé 2 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    musim zasa napisat nieco o vodke, lebo sa to tu zbrhne na blog o linuxe. kde to sme?
    Keďže tu účet nejde zrušiť, zmenil som si heslo na random a "zabudol ho".
    kotyz avatar 25.12.2009 20:27 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    samozrejme si do blogu muzes psat co chces. ale my zase muzem pod nej psat komentare jaky chceme my ;-) a vo tom to je.
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    25.12.2009 22:01 impact | skóre: 11 | blog: _
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    To je samozrejme a dufam ze to tak aj zostane :)
    25.12.2009 20:18 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    Az budes POTRETI a pokazde uplne jinak resit pro pod obyc uziovatelem nefungujou USB flashky, tak budes mit chut neco velkyho rozsekat na hodne maly kousky. Defaultni konfiguraky totiz pisou zrejme pitomci. Az budes resit proc v balickach neni spousta veci a je to jen v auru, tak si vzpomenes. Zvuk sis nejak vyresil, ale taky to neni vsespasitelny. Az zaseklej flashplugin sezere zvukovku a nepusti ji az do restartu... Ve spouste veci je to bezva system, ale ve spouste uplne idiotskej.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    kotyz avatar 25.12.2009 20:31 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    tak to sem za celou dobu co ho mam (cca 2 roky) resil asi jen dvakrat. a naposledy to bylo kvuli policikitu, stacilo z fora do toho konfiguraku (dost nechutnyho) pastnout par radek a zas to ficelo. pravda, stalo se to presne v dobe kdy se mi to nejmin hodilo (na flashce sem mel naky dokumenty ze skoly), ale za chvili sem to mel rozbehany. na druhou stranu je tam soft aktualni jako nikde jinde a tohle je dan za to. ja to beru.
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    25.12.2009 20:48 mycz | skóre: 1 | blog: kecykecy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    Nebyl by nekde navod jak automountovat flashky a spol.? Arch pouzivam nejaky patek ale tohle me fakt se*e! :) jinak je to fajn distro pokud na nem nebezi nejake GUI :) to se mi rezesralo nekolikrat pri upgradu (KDE4). Ale na desktop si archa uz nikdy nedam :) na tohle jsou lepsi distra...
    =^..^= AmigaPower® avatar 25.12.2009 20:58 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    25.12.2009 21:04 mycz | skóre: 1 | blog: kecykecy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    Jelikoz mi ten arch bezi v dedikovanem HTPC tak by mi mandriva moc nepomohla :) Spis by me pekne srala. Jinak na desktop, proc ne...
    =^..^= AmigaPower® avatar 25.12.2009 21:12 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    Tak to potom tadýýýý :-D :-D :-D
    25.12.2009 21:14 mycz | skóre: 1 | blog: kecykecy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    Děkuji nechci :)
    =^..^= AmigaPower® avatar 25.12.2009 21:18 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje prvé kroky s Arch Linuxom
    ...a vo tom to celý je! :-D

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.