Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ani tahle by to už nezvládla?
Zkušenosti s ní pochopitelně nemám, ale moc bych na to nesázel.
Asi se budu opravdu muset smířit s tím, že při 4x60W z úsporek se natáčet nedá.
Pokud byste tam opravdu měl 4x60W v zářivkách, tak to už bych se asi bál otevřít oči. :-) Ale ani 4x60W klasických by nemuselo být úplně beznadějných, ten Interfit 103, na který jsem dával odkaz, by měl (až na teplotu světla) zhruba odpovídat 300W halogenu a ze zkušenosti s obojím bych tomu celkem věřil. Bude ale hodně záležet na tom, jak vypadá to svítidlo a jak velký prostor potřebujete nasvítit.
V každém případě je moje zkušenost taková, že bez výrazné pomoci denního světla s Canonem 7D (APS-C) s běžným domácím osvětlením 720p/60fps video bez zřetelného šumu prostě nenatočím. Takže jsem se to po zralé úvaze rozhodl řešit právě tím odkazovaným světlem.
Těch 4x60W není příkon, ale 4x úsporka, označená jako "svítí jako 60W žárovka" :-)
To mi došlo, ale nemohl jsem odolat. :-)
Místnost bude mít tak 30m2.
To je hodně, ale ne vždy je potřeba nasvítit celou místnost, tam pak záleží na tom světle, jestli se třeba dá nějak směrovat.
Takže se prostě budu muset smířit s tím, že za čistě umělého osvětlení se moc točit nedá.
To byla tak nějak podstata mých příspěvků - tedy pokud se omezíme na běžné domácí zdroje. Dobrá zpráva ale je, že se to dá dost výrazně zlepšit i za celkem snesitelnou cenu.
Mimochodem dá se ten šum nějak efektivně odstranit nějakým filtrem na už natočeném materiálu?
Nějaké nástroje na to určitě budou, ale nic konkrétního vám neporadím, o zpracování videa se zajímám spíš okrajově. A navíc to IMHO bude stejné jako u fotografie: i se sebelepším odšumovacím filtrem tam pořád bude znatelně horší kresba. Snahy o kompenzaci nedostatku světla nebo mizerné optiky sofistikovaným software zatím moc ovoce nepřinesly (chce se mi dodat "naštěstí").
nad akváriem mám 8x40W (skutecnych) a s ocima skutecne problem nemamJenže je rozíl mezi tím, když je výkon rozpostžený po celé metrové délce zářivky, a tím, když je všechno koncentrované v několika centimetrech, navíc o dost tenči trubice. Jinak řečeno, vyzařování z jednotky plochy je u klasické zářivky mnohem menší než u té úsporné.
Tiskni
Sdílej: