abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:22 | Zajímavý projekt

    Max Leiter v roce 2019 zkusil zprovoznit X server na iPadu (iOS). Nyní se k tématu vrátil a s pomocí LLM a balíčkovacích nástrojů Procursus rozběhl desktop s X11 i Waylandem. Jeho balíčky jsou dostupné v repozitáři xiOS.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    dnes 13:33 | IT novinky

    Společnost Google Cloud dnes oznámila, že její infrastruktura a služby byly oficiálně zařazeny do Katalogu cloud computingu vedeného Digitální a informační agenturou (DIA). Tato certifikace potvrzuje, že infrastruktura a služby Google Cloud splňují přísné bezpečnostní a regulační požadavky České republiky pro provoz cloudových služeb ve veřejném sektoru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 13:11 | IT novinky

    Vůbec poprvé v historii se stát při testování digitálních služeb obrací na širokou veřejnost. Digitální a informační agentura (DIA) a Ministerstvo vnitra zvou občany k zapojení do zátěžového testu eDokladů, které od loňského podzimu prošly optimalizací aplikace a posílením infrastruktury. Test proběhne 13. srpna ve 13:00 a pro jeho úspěch bude potřeba zapojení několika desítek tisíc občanů. Zapojení do testu je zcela dobrovolné a úkol

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    dnes 13:00 | Nová verze

    FireDragon je webový prohlížeč, doposud založený na Floorpu, jednom z forků Firefoxu s větším důrazem na ochranu soukromí a přizpůsobení uživatelského rozhraní. Spravuje ho člen komunity distribuce Garuda Linux. Nové vydání verze 13 opouští Floorp a přechází přímo na Firefox s patchi z LibreWolfu a vlastními úpravami. Dostupný je také na Flathubu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    dnes 05:44 | Zajímavý software

    picogame (GitHub) je malý 2D herní engine pro mikrokontroléry jako RP2040, čip uvnitř kapesní konzole Picopad. Hru napíšeš v Pythonu a vyzkoušíš ji v prohlížeči nebo desktopovém simulátoru. Až bude hotová, zkopíruješ ji na podporovanou desku. Na začátku nepotřebuješ C, sestavení firmwaru ani hardware.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 19:22 | Nová verze

    Multiplatformní prohlížeč elektronických knih KOReader byl vydán ve verzi 2026.07 "Sailing Walrus". U PDF souborů s SMask lze vyčistit pozadí. Přibyla podpora Kobo v5 nebo základní podpora OPDS 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:22 | Komunita

    Společnost Valve sponzoruje a společnost Collabora portuje RADV (open source Vulkan ovladač pro AMD GPU z projektu Mesa) na Windows.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.7. 20:44 | Zajímavý projekt

    Starling (GitHub) je desktopové prostředí vytvořeno umělou inteligencí (s dohledem jednoho vývojáře během šesti měsíců).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 37
    28.7. 14:22 | IT novinky

    Dne 30. června 2026 byla završena fyzická realizace projektu Czech National Quantum Communication Infrastructure (CZQCI), tedy České národní kvantové komunikační infrastruktury. Projekt byl realizován od 1. března 2023 a financován z Národního plánu obnovy částkou 121,6 milionu Kč. Cílem podpořeného projektu bylo vybudovat základy národní kvantové komunikační infrastruktury a ověřit možnosti jejího praktického využití. Mezi

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    28.7. 14:11 | IT novinky

    Město Šumperk se stalo terčem kybernetického útoku, chod úřadu je omezen. Zjišťuje se, jestli unikla nějaká data. Cílem hackerů byla městská datová síť. První útoky zaznamenali odborníci na informační technologie již v pondělí večer, závady se ale plně projevily až dnes ráno. Město událost nahlásilo Národnímu úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NUKIB).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (5%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2284 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    7.10.2023 09:37 plostenka | blog: plstnk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Chytrá žárovka
    Dneska se to povedlo :)
    Jendа avatar 7.10.2023 10:16 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Chytrá žárovka
    Je to vlastně taková moderní obdoba AI-Box experimentu :-) (který se mezitím ukázal být zbytečný, protože samozřejmě že lidi připojují AI k internetu)
    Jendа avatar 7.10.2023 10:43 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Chytrá žárovka
    FYI:

    Mít ve spíži žárovku, která nesvítí, může mít několik výhod:
    • Signál pro ostatní: Když máte ve spíži žárovku, která nesvítí, může to být signál pro ostatní členy rodiny, že je třeba vyměnit žárovku. To může zabránit nečekanému zhasnutí světla a umožnit rychlou výměnu žárovky, když je to potřeba.
    • Bezpečnost: V případě, že vnitřní prostor spíže není dostatečně izolovaný od potravin nebo jiných hořlavých materiálů, může být bezpečnější mít nesvítící žárovku, aby se předešlo nebezpečí vznícení.
    • Ušetření energie: Mít žárovku, která nesvítí, znamená, že nepotrácíte energii na osvětlení spíže, když ji nepoužíváte. To může snížit spotřebu elektřiny a vaše energetické náklady.
    • Dlouhá životnost: Některé typy žárovek, zejména LED žárovky, mají velmi dlouhou životnost. Pokud máte ve spíži tuto dlouhodobě trvanlivou žárovku, nemusíte se starat o její výměnu po dlouhou dobu.
    • Záložní zdroj světla: Můžete také použít nesvítící žárovku ve spíži jako záložní zdroj světla, pokud byste v budoucnu potřebovali svítilnu nebo jiný způsob osvětlení v případě výpadku elektřiny.
    Celkově lze říci, že nesvítící žárovka ve spíži může být užitečná z hlediska bezpečnosti, úspory energie a praktičnosti.
    Max avatar 7.10.2023 13:55 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Chytrá žárovka
    Zapomněl jsi na úsporu jídla. Co nenajdeš, to nesníš, takže hubneš :D
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    Jendа avatar 7.10.2023 13:56 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Chytrá žárovka
    To byl Chad Gipiti.
    7.10.2023 11:11 alkoholik | skóre: 40 | blog: Alkoholik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Chytrá žárovka
    Asi je na case prestat pouzivat "chytry jako zarovka". Nejak to ztratilo smrnc.
    7.10.2023 13:05 Svěrák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Chytrá žárovka
    Žárovku vynalezl Jára Cimrman - původně járovka, pak pofrancouzštěná verze - žárovka. Není divu že je chytrá.
    Max avatar 7.10.2023 13:56 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Chytrá žárovka
    Kdyby se pofrancouzštila, tak by nežrala proud, ale žáby, ne? :)
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    7.10.2023 18:33 kvak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Chytrá žárovka
    Zaby zerou i na morave a slovensku, to neni nic francouzskeho.
    8.10.2023 10:46 Jana J. | skóre: 4 | blog: Sem_vlozte_jmeno_blogu | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Chytrá žárovka
    Pokud by je měli ve špajzu...
    9.10.2023 08:59 podlesh
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Chytrá žárovka
    Tohle se používá? "Chytrej jak rádio" znám, ale žárovku jsem nikdy neslyšel...
    Max avatar 9.10.2023 09:10 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Chytrá žárovka
    Také to neznám, ale google pár textů našel, takže to asi nějaká minorita používá.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    9.10.2023 09:43 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Chytrá žárovka
    Asi je na case prestat pouzivat "chytry jako zarovka". Nejak to ztratilo smrnc.

    Těžko můžeš přestat používat něco, co se nikdy všeobecně nepoužívalo. Dyciny se říkalo: „Chytrý jak rádio”, a to ještě ve smyslu silně pejorativním neboť jde i přirovnání k českému (tehdy ještě pouze rozhlasovému) zpravodajství.

    13.10.2023 02:16 chytra myska
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Chytrá žárovka
    Pane velmistre, je mi to trpny ale v sve neskonale moudrosti jste se dopustil asi 3 chyb a 4 faktickych prohresku. Prosim smazte svuj prispevek protoze je kankou na plasti vasi dokonalosti.

    TLDR: Bez do <|>, nemas pravdu!
    13.10.2023 09:27 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Chytrá žárovka
    Měl by ses jít vyšetřit.
    13.10.2023 19:41 BLEK.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Chytrá žárovka
    Se stalo. Psycholozka skoncila v ustavu.
    16.10.2023 11:46 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Chytrá žárovka
    Tam končí nejen psycholožky.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.