V Redisu byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická zranitelnost CVE-2025-49844 s CVSS 10.0 (RCE, vzdálené spouštění kódu).
Ministr a vicepremiér pro digitalizaci Marian Jurečka dnes oznámil, že přijme rezignaci ředitele Digitální a informační agentury Martina Mesršmída, a to k 23. říjnu 2025. Mesršmíd nabídl svou funkci během minulého víkendu, kdy se DIA potýkala s problémy eDokladů, které některým občanům znepříjemnily využití možnosti prokázat se digitální občankou u volebních komisí při volbách do Poslanecké sněmovny.
Společnost Meta představila OpenZL. Jedná se o open source framework pro kompresi dat s ohledem na jejich formát. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Google postupně zpřístupňuje českým uživatelům Režim AI (AI Mode), tj. nový režim vyhledávání založený na umělé inteligenci. Režim AI nabízí pokročilé uvažování, multimodalitu a možnost prozkoumat jakékoliv téma do hloubky pomocí dodatečných dotazů a užitečných odkazů na weby.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.14.0. Podrobný přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Bylo oznámeno, že Qualcomm kupuje Arduino. Současně byla představena nová deska Arduino UNO Q se dvěma čipy: MPU Qualcomm Dragonwing QRB2210, na kterém může běžet Linux, a MCU STM32U585 a vývojové prostředí Arduino App Lab.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.14.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Byla vydána nová stabilní verze 6.10 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Komiks není věrný – používali bezdrátový gamepad (Logitech F710). Což je asi ten nejmenší problém široko daleko.
Ačkoliv by bylo zajímavé selhání, kdyby třeba neměli náhradní baterky.
Ten zbytek je podstatnější: případová studie libertariánského myšlení. Na regulace a standardy kálí pes. Move fast and break things. Ne, o „diverzitě“ to není, prostě tam nikdo příčetný nechtěl pracovat, tak posbírali, koho našli, s tím, že to je „inspirativní“. Tipuju, že tím taky ušetřili na mzdách.
Koňovi z huby:
You know, at some point, safety just is pure waste. I mean if you just want to be safe, don't get out of bed, don't get in your car, don't do anything. At some point, you're going to take some risk, and it really is a risk/reward question. I think I can do this just as safely by breaking the rules.
Komiks není věrný – používali bezdrátový gamepad
čimdál lepší :D :D :D :D
Ten zbytek je podstatnější: případová studie libertariánského myšlení.Vždyť to je naopak ta nejlepší věc co může člověk udělat proti libertarianismu - zvát si extrémní boháče a topit je. Je to skoro jak to co se stalo Petru Kernelovi.
Myslí to tak, že občas ztratit pár miliardářů na výletě je nějaká metoda třídního boje, kterou se vyřeší celospolečenská nespravedlnost.
Je to úplná kokotina, samozřejmě. Stačí se podívat, že PPF nadále funguje v zásadě stejným způsobem. Prostě to podědila vdova po Kernelovi.
To je o vyhození lidí, kteří ti ve startupu akorát říkají to nejde... a kteří ovšem v případě té ponorky měli pravdu
V rozhovoru jasně řekl že starší muže se zkušenostmi s ponorkami zásadně nebere protože nejsou inspirativní.
Ponorka, kterou nejde otevřít zevnitřTohle mi zrovna přijde jako rozumná věc - naopak otevírací dveře budou mít větší riziko průšvihu. A že tě nenajde doprovodná loď po vynoření, aby tě odšroubovala, to je dost nepravděpodobné.
která se řídí gamepadem z herní konzoleNa druhou stranu měli tam i spoustu naprosto nezávislých bezpečnostních systémů - závaží na elektromagnetu (po odpojení elektřiny upadne a vynoří se) a dokonce velmi chytré závaží přidělané pomocí rozpustných provazů, které za 16 hodin povolí a ponorka se tak vynoří i když by posádka byla třeba úplně v bezvědomí. Ale líbila se mi recenze toho Logitech na Amazonu, kde si někdo stěžuje, že nefunguje tlačítko Up
Tiskni
Sdílej: