Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
tohle linux neumiMas pravdu, linux neni cileny na bachare napravnych zarizeni. A ktery OS to umi?
takze rikas ze dite koukajici na pecko je u tebe normalni?Normální mi přijde s dětma mluvit, poučit je, vést k zodpovědnosti. Ta aplí zlatá klec ti stejně nepomůže, budou koukat na péčko u spolužáka na nějaký chinadroidu s pěti viry...
před padesáti lety tady žádné (místní) pánské časopisy nebyly. Jenom paš pár kousků plejboje ze západu. Jediný co bylo tak několikrát okopírovaný amaterský fotky bobrů.No tak pak by pritom mohlo stacit (tvl to je obrat): Fabianovic dvojčata se posadí do poslední lavice napravo od dveří ve směru ze třídy, když je učitel Hnízdo pozve dovnitř.
Jako fakt nejsem pamětník tý dobyTak hlavne ze mas silny nazory na to co bylo a nebylo :)
To vis ze tistena erotika byla. Odkud se asi tak vzaly fotky a plakaty v uplne vsech panskych satnach, kalendare na dilnach a tak, co myslis?To mi připomíná Šimka a Grossmana. Od té doby jsem dělal mistra. Do práce jsem jezdil vlastním autem, kávu si vařil sám. Na zdi jsem měl obraz Husáka a Lollobrigidy. Řekli mi, abych tu kurvu sundal. Sundal jsem Husáka a od té doby jsem pracoval ve výkopu.
neumí přeplavat Středozemní moře na vyfouknuté pneumaticeSmankote! Muzu poprosit, co je tohle za (ale trebas mozna na 1-2 roky) dezinfo? Po tomhle se pidit by bylo jak hledat cestneho spickoveho politika.
Název Linux původně označoval jen samotné jádro, ale velmi brzy byl název zevšeobecněn a vztažen na celý systém, který se skládá z jádra operačního systému, knihoven, pomocných nástrojů a dalšího aplikačního software a je souhrnně označován jako linuxová distribuce.Holt jak jsi pozadu, tak ti asi nějaké věci unikají
Tyhle linuxacke fantasie… az nekdy uvidis macNedávno jsem si na tebe vzpomněl. Po posledním upgradu pracovního Macu na macOS 15.2 mi začal blbnout bluetooth, občas se nedá zapnout, zůstane v jakémsi věčně zapínacím stavu a nedá se s tím nic udělat až do restartu. Takže teď jsem efektivně bez bluetooth, protože furt restartovat se mi opravdu nechce (to je jak Windows). Tolik k té bezporuchovosti Maců.
pak několik dní kopíroval data
dokud opět nezaplním celý diskTo se chlubíš, nebo chceš aby tě někdo politoval?
Tiskni
Sdílej: