Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Dobrý den, jsem spokojeným uživatelem VDR a jeho pluginů. Mám v lásce vdradmin-am, který vyvíjí převážně Andreas Mair.
Celý systém mám v UTF-8 (se kterým pracuje VDR i vdradmin-am), měl jsem však problém se zobrazováním "ě". Včera večer jsem se tedy odhodlal, že najdu příčinu. Jelikož vůbec perl neznám, tak mi chvilku trvalo než jsem se ve skriptu o 7000 řádcích zorientoval a pustil jsem se do pokusů.
Zjistil jsem, že stringy jsou v pořádku až do té doby než na ně je aplikován CGI::escapeHTML, který vše zpracuje správně, kromě zmiňovaného "ě". Místo ě
tam cpe na začátek jeden paznak (nevím jak jinak to nazvat) \x9c
a pak ostrou závorku ›
.
Je možné, že je bug v této funkci nebo je ta funkce nějak zle aplikována? Aneb jak tuto nepřijemnost odstranit? Ano, můžu tyto části ve stringu nahradit tou správnou, ale rád bych nějaké komplexní řešení, abych mohl zaslat bugreport Andreasovi.
Vše běží na Debianu Etch.
Perl 5.8.8
EDIT: samozřejmě se jedná o funkci CGI::escapeHTML a na encodeHTML, jak sem tu měl původně...
Tiskni
Sdílej:
CGI::encodeHTML
ne? Tak se podívej do jeho zdrojáků a pošli vývojářům patch Jak jsem psal, tak perl vůbec neumímZ toho si nic nedělej, to asi nikdo
Přesně to dělá tahle podmínka z CGI.pm (řádek 2144), který je v debianu součástí balíku perl-modules.
if ($latin) { # bug in some browsers $toencode =~ s{'}{'}gso; $toencode =~ s{\x8b}{‹}gso; $toencode =~ s{\x9b}{›}gso; if (defined $newlinestoo && $newlinestoo) { $toencode =~ s{\012}{ }gso; $toencode =~ s{\015}{ }gso; } }
Když jsem tu podmínku zakomentoval, tak to fungovalo správně. Musí to být ten 4. řádek, ale teď jde o to co mysleli tím "bug in some browsers"
Přesně to dělá tahle podmínka z CGI.pm (řádek 2144), který je v debianu součástí balíku perl-modules.
if ($latin) { # bug in some browsers $toencode =~ s{'}{'}gso; $toencode =~ s{\x8b}{‹}gso; $toencode =~ s{\x9b}{›}gso; if (defined $newlinestoo && $newlinestoo) { $toencode =~ s{\012}{ }gso; $toencode =~ s{\015}{ }gso; } }
Když jsem tu podmínku zakomentoval, tak to fungovalo správně. Musí to být ten 4. řádek, ale teď jde o to co mysleli tím "bug in some browsers".