abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1964 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    =^..^= AmigaPower® avatar 13.7.2010 23:29 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Muhehehehe, hádej komu sem dal hlas? :-D
    13.7.2010 23:38 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Cortez na kuchyňské lince???
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    =^..^= AmigaPower® avatar 13.7.2010 23:52 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Ty jsi had... :-D

    Co řikáš tomuhle?
    14.7.2010 00:07 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Co to je za kocoura?
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    =^..^= AmigaPower® avatar 14.7.2010 00:23 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Neznáš? :-O
    14.7.2010 00:35 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Ne ;-)
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    =^..^= AmigaPower® avatar 14.7.2010 01:41 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    To je praděda...
    14.7.2010 06:38 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    a koho?
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    =^..^= AmigaPower® avatar 14.7.2010 10:24 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    hádej :-D
    14.7.2010 10:29 Bagr hrabe
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Tvůj?
    14.7.2010 10:40 Zdenek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Pradeda Lebeda
    14.7.2010 16:19 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Varim z vody. Greeba?
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    =^..^= AmigaPower® avatar 14.7.2010 17:08 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.

    EC. S*Monzabina's ADAM
    - DRX b (CPC)

    - SUPER KOT 2007
    - TOP CAT 2008
    - SUPER KOT 2008
    - TOP CAT 2009

    ...hledej šmudlo ;-)
    14.7.2010 17:57 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Aha, takze Kiara
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    14.7.2010 18:50 Dadam | skóre: 12 | blog: dadamovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Mě tak napadá... když se kočka jmenuje Dreaming Man De Cesaris, jak jí říkáte normálně? :-)
    A i B mají svoje výhody a nevýhody. Vyberte si to, co vám vyhovuje víc, a necpěte A tam, kam patří B.
    =^..^= AmigaPower® avatar 14.7.2010 19:39 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Řek bych že konkrétně asi nijak, když jich má osm, já mam malž jen tři a říkám jim "smradi". :-D
    14.7.2010 20:26 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    to je Honzo tak láskyplné :-D mimochodem, Jabber necháváš vypnutý? Nevidím tě online už nějaký den, ale komentáře sem píšeš
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    =^..^= AmigaPower® avatar 14.7.2010 21:07 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    ...posraný LXDE! :-D ...ono si nepamatuje... :-D
    =^..^= AmigaPower® avatar 14.7.2010 21:08 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Ještě jim univerzálně říkám "tlusťochu" a "prevíte" :-D
    kotyz avatar 14.7.2010 23:26 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    ja zas psum rikam "ty lemple cernej" a "ty potvoro zluta". akorat lempl cernej je uz hluchej a jeste kdyz nebyl, tak mu to bylo stejne jedno (nelez na ten hnuj ty lemple cernej, nehrab v tom zahonu ty lemple cernej, nestekej pod tim voknem ty lemple cernej, nezer toho chciplyho ptaka ty lemple cernej - nic platny to nebylo). :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    14.7.2010 20:25 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Tak v tom vrhu je osm koťat. Jejich jména a přezdívky jsou:
  • Dreaming Man = Izi 2 nebo Mamlas (první po otci, druhé protože je největší ve vrhu)
  • Duke of Wellington = Wellington
  • Dandelion
  • Don Perignon = Peri
  • Dolce Vita = Dolčeta
  • Dolce Latte = Dolčeta
  • Deltina
  • Desert Rose = Rose
  • Jinak samozřejmě bude na novém majiteli jak kočičce/kocourkovi bude říkat, ale jméno které dostane ode mě bude mít napsané v rodokmenu navždy. De Cesaris má ve jménu každé kotě, je to název mé stanice.
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    14.7.2010 23:16 Marcela | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Desert Rose... To jméno mě vysloveně nadchlo a mimoděk se mi vybavil refrén písně Where the Wild Roses Grow

    Ale takový konec jak se zpívá v písni bych kočičce rozhodně nepřála!
    Nejvyšší myšlenka je vždy ta, která obsahuje radost...
    =^..^= AmigaPower® avatar 14.7.2010 23:38 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Mně se vybavilo Desert Strike, taková řežba z Amigy s vrtulníkem... :-D
    14.7.2010 23:45 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Dreaming Man = píseň Neil Younga, Dandelion = píseň Rolling Stones. Nicka Cave miluju ;-). Dolce Vita má jméno po své babičce. Konec snad budou mít koťátka dobrý. Přál bych si pro ně podobně vzorné majitele, jako dostaly jejich starší sestry Bjork a Bella Cinderella, které navíc odcházely obě do stejného nového domova.
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    15.7.2010 00:01 Marcela | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Věřím, že musí být těžké se s koťátky loučit, já bych to určitě obrečela. Přeju hodné nové páníčky.

    PS: Máme kočku jen na baterky jménem Lulu, a živé rozcuchané morče Bezinku :-).
    Nejvyšší myšlenka je vždy ta, která obsahuje radost...
    =^..^= AmigaPower® avatar 15.7.2010 00:15 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Věřím, že musí být těžké se s koťátky loučit, já bych to určitě obrečela.
    Neobrečela, obrečela byste to až když byste je viděla pozdějc...
    Přeju hodné nové páníčky.
    To kočka je páníček, vy jste její osobní člověk... :-D
    PS: Máme kočku jen na baterky jménem Lulu, a živé rozcuchané morče Bezinku :-).
    Tak tohle nikdy nepochopim! Proč si lidi koupěj morče? Vždyť to jen žere a sere, vsadim se že pixla na baterky je přítulnější... :-(
    15.7.2010 00:36 Marcela | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Proč si lidi koupěj morče?

    Potrpím si na býložravce :-)

    Byste se divil, jak je Bezinka roztomilá a jaké je to citlivé zvířátko. Reaguje na zavolání, ráda se nechá pohladit. A ten hebký bílý kožíšek a nevinná fialová očička! ;-)

    žere a sere

    Kočky nepapají a nekakají?
    Nejvyšší myšlenka je vždy ta, která obsahuje radost...
    =^..^= AmigaPower® avatar 15.7.2010 00:43 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Kočky nepapají a nekakají?
    Jasně, ale krom toho uměj i jiný věci, morče jen žere, sere a bojí se...
    hebký bílý kožíšek
    Tak to jste ještě neviděla hebký bílý kožíšek! :-D
    15.7.2010 23:05 Dadam | skóre: 12 | blog: dadamovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Desert rose? Písnička mého počítačového mládí (když jsem v třinácti dostal první počítač): "Desert Rose" by Sting featuring Aishwarya Rai
    A i B mají svoje výhody a nevýhody. Vyberte si to, co vám vyhovuje víc, a necpěte A tam, kam patří B.
    15.7.2010 23:09 Dadam | skóre: 12 | blog: dadamovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Když už jsme u těch koček, víte jaký je rozdíl mezi kočkou a psem?
    Na psa zavoláte a on přiběhne.
    Když zavoláte na kočku, přijme vzkaz a odpoví později.
    A i B mají svoje výhody a nevýhody. Vyberte si to, co vám vyhovuje víc, a necpěte A tam, kam patří B.
    15.7.2010 23:21 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Pak je muj Cortez jednoznacne pes ;-)
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    =^..^= AmigaPower® avatar 16.7.2010 12:00 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    Na psa zavoláte a on přiběhne.

    Kočka mňoukne, amigapower přiběhne. :-D :-D :-D
    16.7.2010 12:39 Marcela | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    I s ptáčkem :-)
    Nejvyšší myšlenka je vždy ta, která obsahuje radost...
    =^..^= AmigaPower® avatar 16.7.2010 13:03 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Momentky - série VII.
    A co že Vy se najednou zajímáte o mýho "ptáčka"? ;-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.