abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána OpenIndiana 2025.10. Unixový operační systém OpenIndiana (Wikipedie) vychází z OpenSolarisu (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:22 | Zajímavý článek

    České základní a střední školy čelí alarmujícímu stavu kybernetické bezpečnosti. Až 89 % identifikovaných zranitelností v IT infrastruktuře vzdělávacích institucí dosahuje kritické úrovně, což znamená, že útočníci mohou vzdáleně převzít kontrolu nad klíčovými systémy. Školy navíc často provozují zastaralé technologie, i roky nechávají zařízení bez potřebných aktualizací softwaru a používají k nim pouze výchozí, všeobecně známá

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 05:11 | Komunita

    Během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) byl vyznamenán medailí Za zásluhy (o stát v oblasti hospodářské) vývojář 3D tiskáren Josef Průša. Letos byly uděleny pouze dvě medaile Za zásluhy o stát v oblasti hospodářské, druhou dostal informatik a manažer Ondřej Felix, který se zabývá digitalizací státní správy.

    🇹🇬 | Komentářů: 26
    dnes 04:44 | Nová verze

    Tor Browser, tj. fork webového prohlížeče Mozilla Firefox s integrovaným klientem sítě Tor přednastavený tak, aby přes tuto síť bezpečně komunikoval, byl vydán ve verzi 15.0. Postaven je na Firefoxu ESR 140.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 16:44 | Nová verze

    Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 43. Ve finální verzi vychází šest oficiálních edic: Fedora Workstation a Fedora KDE Plasma Desktop pro desktopové, Fedora Server pro serverové, Fedora IoT pro internet věcí, Fedora Cloud pro cloudové nasazení a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich jsou k dispozici také další atomické desktopy, spiny a laby. Podrobný přehled novinek v samostatných článcích na stránkách Fedora Magazinu: Fedora Workstation, Fedora KDE Plasma Desktop, Fedora Silverblue a Fedora Atomic Desktops.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | IT novinky

    Elon Musk oznámil (𝕏) spuštění internetové encyklopedie Grokipedia (Wikipedia). Zatím ve verzi 0.1. Verze 1.0 prý bude 10x lepší, ale i ve verzi 0.1 je podle Elona Muska již lepší než Wikipedia.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 05:44 | Komunita

    PSF (Python Software Foundation) po mnoha měsících práce získala grant ve výši 1,5 milionu dolarů od americké vládní NSF (National Science Foundation) v rámci programu "Bezpečnost, ochrana a soukromí open source ekosystémů" na zvýšení bezpečnosti Pythonu a PyPI. PSF ale nesouhlasí s předloženou podmínkou grantu, že během trvání finanční podpory nebude žádným způsobem podporovat diverzitu, rovnost a inkluzi (DEI). PSF má diverzitu přímo ve svém poslání (Mission) a proto grant odmítla.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    včera 04:55 | Nová verze

    Balík nástrojů Rust Coreutils / uutils coreutils, tj. nástrojů z GNU Coreutils napsaných v programovacím jazyce Rust, byl vydán ve verzi 0.3.0. Z 634 testů kompatibility Rust Coreutils s GNU Coreutils bylo úspěšných 532, tj. 83,91 %. V Ubuntu 25.10 se již používá Rust Coreutils místo GNU Coreutils, což může přinášet problémy, viz například nefunkční automatická aktualizace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.10. 21:00 | IT novinky

    Od 3. listopadu 2025 budou muset nová rozšíření Firefoxu specifikovat, zda shromažďují nebo sdílejí osobní údaje. Po všech rozšířeních to bude vyžadováno někdy v první polovině roku 2026. Tyto informace se zobrazí uživateli, když začne instalovat rozšíření, spolu s veškerými oprávněními, která rozšíření požaduje.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.10. 17:11 | Humor

    Jste nuceni pracovat s Linuxem? Chybí vám pohodlí, které vám poskytoval Microsoft, když vás špehoval a sledoval všechno, co děláte? Nebojte se. Recall for Linux vám vrátí všechny skvělé funkce Windows Recall, které vám chyběly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (36%)
     (48%)
     (20%)
     (19%)
     (23%)
     (17%)
     (21%)
     (17%)
     (18%)
    Celkem 280 hlasů
     Komentářů: 14, poslední 14.10. 09:04
    Rozcestník

    Primal Scream - More Light tour

    23.11.2013 20:49 | Přečteno: 765× | eKultura | poslední úprava: 24.11.2013 16:09

    18.11.2013 vystoupila skotská skupina Primal Scream v pražské Lucerně, aby zde představila svou novinku, album More Light. Primal Screan u nás nebyli poprvé, naposledy zde vystoupili na Vltavské v roce 2011 v rámci turné Screamadelica 2011, tedy turné u příležitosti 20 let od vydání alba Screamadelica. Dle mnohých kritiků a odborníků jedné z nejzásadnější desek devatesátých let, kde přinesli naprosto revoluční spojení rockové a taneční muziky. Dodnes je toto album považováno za jejich nejlepší

    Za ty dva roky od posledního českého koncertu se Scream nevyhnula významná personální změna, Gary "Mani" Mounfield, jeden z nejlepších basáků historie, se po patnácti letech vrátil do své původní formace Stone Roses. Krátkodobě jej nahradila Debbie Mooge z My Bloody Valentine, aby se pro desku More Light stala členkou novicka Simone Butler. Dosud nepůsobila v žádném kapele. Do Primal Scream ji přivdel druhý kytarista Berrie Cadogan, s kterým prodává v jedněch hudebniných.

    Primal Scream vždy byli vrtkavý co se stylu muziky týče, začli s indie popem, posléze přišlo na roubování rocku s taneční muzikou, aby deskou Give out but don't give up přešli k rock'n'blues. Poté přišli s kritikou zahraniční politiky USA a možná aby své myšlenky dostali mezi více lidí, nahráli dvě techno desky - Xtrmntr a Evil Heat, aby se posléze stylově opět začli vracet ke kořenům.

    Jejich novinku More Light vnímám jako desku na pomezí Screamadelicy a Give out but don't give up a ačkoliv zde není žádný prvoplánový hit, musím uznat že se ta deska vrývá pod kůži s každým poslechem.

    Myslím že sami Primal Scream jsou novou deskou opravdu nadšeni, konec konců zahráli z ní v Praze hned celou polovinu. Celkově je na nich vidět, že si hraní velice užívají, jsou usměvavý, nenucení, vyhledávají kontakt s publikem. Celkově jejich koncert neuvěřitelně gradoval a neuvěřitelně rockově zahráli i kousky z techno desek. Kdo na ně přišel jako na kapelu hrající taneční muziku, mohl být zklamán, tohle byl dvouhodinový rockový nášup kde hrají prim skvělé kytary Andrew Innese i Berrie Cadogana.

    Setlist pražského koncertu

  • 2013
  • Hit Void
  • Jailbird
  • Slip Inside This House
  • Shoot Speed/Kill Light
  • Accelerator
  • Culturecide
  • Tenement Kid
  • Walking with the Beast
  • Goodbye Johnny
  • Turn Each Other Inside Out
  • Autobahn 66
  • It's Alright, It's OK
  • Swastika Eyes
  • Country Girl
  • Rocks
  • Přídavky:
  • Higher Than the Sun
  • I'm Losing More Than I'll Ever Have
  • Loaded
  • Movin' On Up
  • Já osobně jsem byl z koncertu naprosto nadšen a hodnotím jej rozhodně jako nejlepší koncert tohoto roku. Mé nadšení bylo tak velké, že i přes únavu a povinnost jít hned v úterý ráno opět do práce, jsem se hned v úterý večer rozjel umocnit svůj zážitek do Bratislavy.

    Úterní koncert se konal v klubu LOFT!, byl jsem tam poprvé a musím uznat, že je to pěkný klub s podstatně lepší akustikou než pražská Lucerna.

    Primal Scream na nás vlétli se stejným nadšením jako den před tím v Praze a opět předvedli výborný výkon. Přesto bratislavské publikum bylo hodně chladné. V Praze se zpívalo, tleskalo, tančilo, zkrátka každý se dobře bavil. V Bratislavě jsem měl pocit že se bavím snad sám. Frontman Bobby Gillespie byl zjevně také zaskočený atmosférou a otevřeně se lidí po své levici ptal "zda je někdo mučí". Škoda bratia, klub máte pěkný a díky lepší akustice ten bratislavský koncert mohl být ještě lepší.

    Diváci jsou v LOFT! velmi blízko malého pódia, díky tomu první řady si ještě před koncertem mohli přečíst setlist z rozpisu položeného na zemi. Možná je právě tohle důvod proč se vlastně ani po Rocks diváci moc nesnažili přivolat kapelu zpět, však ty přídavky na papíře byly, že?

    Osobně tedy hodnotím výše pražský koncert za atmosféru.

    Setlist bratislavského koncertu

  • 2013
  • Hit Void
  • Burning Wheel
  • Slip Inside This House
  • Shoot Speed/Kill Light
  • Accelerator
  • Culturecide
  • River of Pain
  • Walking with the Beast
  • Goodbye Johnny
  • Turn Each Other Inside Out
  • Autobahn 66
  • It's Alright, It's OK
  • Swastika Eyes
  • Country Girl
  • Rocks
  • Přídavky:
  • Higher Than the Sun
  • Loaded
  • Movin' On Up
  • Vy holomci z Primal Scream, ještě že jste jeli ve středu do Milána, to je přece jen trochu z ruky, hrát třeba ve Vídni, nevím nevím jak bych zdůvodňoval doma, že i třetí noc po sobě jedu na Vás koncert. Díky za skvělé zážitky a snad zase brzy přijede k nám.

    Na závěr bych přidal text písně z posledního alba More Light, která nyní otvírá koncerty Primal Scream.

    2013

    21st century slaves, a peasant underclass
    Television, propoganda, fear, how long will this shit last?
    Punk rock came and went and nothing changed, was it just a pose?
    Every generation buys the lie just like the one before bought and sold
    What happened to the voices of dissent getting rich I guess
    Become part of the establishment, power corrupts the best
    They killed the counter-culture underground, it offers no critique
    No revolutionary spirit left, they've sanitised the freaks

    It's the final solution to teenage revolution
    The total subjugation of the rock and roll nation
    Inducted, corrupted, seduced and reduced
    Deluded, excluded, shackled and hooded
    2013, 2013, 2013, 2013

    Soldier boys dying in the war, hear their mothers cry
    The chairman of the board of B.P./Shell are guilty of war crimes
    Thatcher's children make their millions, hey, remember Robespierre!
    Guilty of complicity is guilt, what are we doing here?

    It's the final solution to teenage revolution
    The total subjugation of the rock and roll nation
    Inducted, corrupted, seduced and reduced
    Deluded, excluded, shackled and hooded
    2013, 2013, 2013, 2013, 2013, 2013, 2013, 2013

    Make a pact with prostitution, sow disorder in the family
    You speak of love, you speak of colours
    You fear in others what you fear in yourself
    You hate in others what you lack in yourself
    Souls in chains (the underground horses are rising)
    Souls in pain (the underground horses are rising)
    Souls in chains (the underground horses are rising)
    Souls in pain (the underground horses are rising)
    Souls in chains (the underground horses are rising)
    Souls in pain (the underground horses are rising)
    Souls in chains (the underground horses are rising)
    Souls in pain (the underground horses are rising)

    Equalized, normalized, sanitized, lobotomized
    Equalized, normalized, sanitized, lobotomized
    Equalized, normalized, sanitized, lobotomized
    Equalized, normalized, sanitized, lobotomized
    Truth and lies, truth and lies, truth and lies, truth and lies
    Truth and lies, truth and lies, truth and lies, truth and lies
    Truth and lies, truth and lies, truth and lies, truth and lies
    Truth and lies, truth and lies, truth and lies, open your eyes
           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.