Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Vedle přípravy svobodného, bezpečného, stabilního a pro budoucnost důležitého operačního systému je naším cílem vytvoření trvalého a důvěryhodného týmu, aby dělal na projektech souvisejících s Mageiou.originalni prohlaseni
Ako svoju prvú distribúciu som používal mandrake, neskôr mandrivu (čo za škaredé meno???). Pravdu povediac nikdy som s touto distribúciou nemal závažné problémy (až na smrť disku). Moja posledná mandriva bola 2005 limited edition alias "zhulený tux mandriva".
Napriek istým bugom mám na túto dobu super spomienky. Cez dialup som si sťahoval skiny pre vtedy úžasne vyzerajúci xine player. Až som jedného dňa objavil mplayer :D
Ah to boli časy. Až mám chuť z nostalgie skúsiť mandrivu.
mandrake, neskôr mandrivu (čo za škaredé meno???)Souhlas, Mandriva zní o hodně líp!
A k těm nástrojům drakocnf - nidky jsem nepozoroval žádnou nestabilitu a naopak to vidím jako snad nejlepší nástroje na nastavení čehokoliv...Jestli tím myslíš ty moje stesky, tak tam nešlo o drakconf per se. A už vůbec ne o dnešního draka, to snad ani nejde aby po takový spoustě let to bylo pořád tak hrozný
Hrozná představaHrozná představa??? Pro mně je hrozná představa rozdováděnej 25cm černej čůrák v mý prdeli, nikoliv milý malý dráček v mém kompu...
Tiskni
Sdílej: