Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Myslíte to tak, že na wan (wifi?) port bude připojený router, na router na jeden port PC a na druhý hub? Pak to propojíte (do toho hubu) už podle libosti, podle volných portů.
Skutečně chcete hub, ne switch?
P.S. předpokládám, že jste připojen přes wifi?
Jedno to rozhodně není a při dnešních cených low-end stovkových switchů bych o hubu vůbec neuvažoval.
spis mi jdeo to jeslti lze ten router "rozsirit" tim hubem nebo switchem
Záleží na tom, co ten router přesně dělá. Pokud by to byl skutečně jen router, pak by to tak snadno bez dalších opatření nešlo. Tyhle krabičky ale obvykle dělají i nějakou maškarádu, takže tam by to neměl být problém.
Wifi routery mají možnost poskytovat NAT, já mám v routeru i možnost ho vypnout.
Pro případné dva kompy mi přijde vhodnější switch - i kvůli QOSu - wifina ho většinou umí, slušný router s qosem už něco stojí - a tak stačí ten switch.
Tj. jako rozšíření toho Ovise stačí nějaký switch.
On totiž switch nemá vlastní ajpinu => proto je vzhledem k routeru i pc transparentní. Má ten Edimax nastavitelný výkon wifi?
Ok, když tak hledej na www.czfree.net o případném železe víc info a zkušeností. Já mám zkušenost s Alfou AIP W630 (snad to označení píšu dobře), režim klienta mít má. 4 porty má taky, regulaci jakbysmet. Jen mi u ní chybí příkazový řádek, navíc mam pocit, že v určitých situacích zatuhává (třeba když mažu statistiku rozhraní). Když tohle přijmu, tak jsem s ní dost spokojený. Čili můžu když tak doporučit, máme u ní 6db yaginu a net kmitá slušně.
(navrhuji dát tuto (či podobnou) otázku do faqu do "síťařské abecedy", jak se dá rozšírit levně konektivita.)
Tiskni
Sdílej: