Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Ne, opravdu to s Linuxem tentokrát nesouvisí.
Ledaže na jedné helmě lze nalézt samolepku s Tuxem.
Prostě neodolám a pro toho, koho zajímá, co je možné bez pomoci zraku dělat, sem vkládám své povídání o jednom trochu praštěném lezení, které jsme podnikli a kde jsem vyzvěděl, jak se leze, když nejde opravdu nic vidět (my přeci jen viděli).
Druhé (fotky) je ze standardní činnosti Tyfloturistického oddílu. Lezení s jedním slabozrakým a třemi nevidomými, z nich dva opravdu maličcí. A… třeba i příspěvek k nedávno probíranému řešení romské otázky. :)
Proč to sem dávám, krom PR? Rychle nějakou výmluvu… Třeba je z toho vidět, že když se chce, většinou to jde.
Tiskni
Sdílej:
Vlastně abych se vytahoval. Tady je viditelná část naší činnosti, jak jde rok. Tohle jde organizovat ve čtyřech (dobrovolníci -- ve volném čase), s tlupou cca dvaceti dalších vedoucích a za malé peníze.
Takových je samozřejmě víc a často asi lepší, nežli my.
Pro mne je to taková reakce na pocit, který tady také často někdo má, že svět jde do /dev/null .
P.S. "Za králem Ubuntu" také s Linuxem nesouvisí. To slovo se jen hodilo a přišlo mi to jak vcelku dobrej vtip. :)
A co teprve když nahodí a nebo má tvrdej fous statiky
Horší chybu mám ale tadu v kometu -- dementu. Tedy oprava: Tlupa, smečka se nedělí na čtyři s monopolem na práci a zbytek. Pracují všichni. Na konečném výsledku mají zásluhu úplně všichni, včetně nepřítomných příznivců.
I když s funkcí rostou nároky. Tak jako všude... ehmmm.
Nééé. Ještě bych zpychl. Ono nás to baví.
Ono je to s občanskou společností dneska těžký. Pokud se rozhodnete opravdu dělat něco... třeba s romskou otázkou (když to padlo), tedy s cikány, třeba zjistíte, že dobrý je brát "čávata" na výlety, učit je. Na to založíte malý spolek budete potřebovat pár korun, nic moc, vlastně drobný. Ale EU vám klidně zaplatí konferenci na Malorce o problematice menšin za několik milionu, nebo studii, ale tohle ne. Soukromý sponzor by zase dal milion na prvního róma na Everestu.
Nebo můžete dělat (jako politik) ta stěhování. Tv si přijde na své, plačící děti na jedné, okradení a zhnusení obyvatelé na druhé straně (tv nemám, ale jako bych to viděl). To se také prodá.
Přitom v malým jde udělat hodně a když se to složí dohromady. Ostatně Linux tak funguje. Jó, občanská společnost... :)
BTW Já to co dělám, dělám proto, že z toho mám radost. A kdo by se nechtěl radovat.
... že dobrý je brát "čávata" na výlety, učit je. Na to založíte malý spolek budete potřebovat pár korun, nic moc, vlastně drobný. Ale EU vám klidně zaplatí konferenci na Malorce o problematice menšin za několik milionu, nebo studii, ale tohle ne.Neni v tom pripade v EU neco shnileho? Proc ji nezmenime, vzdyt EU jsme my, a jsou to nase penize, co se rozdeluji....