Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Při vší úctě: "A kdo je skutečně potřeboval?"
V domě je člověk, který má zakoupené w98, k min nějaký soft. PC je v pořádku a bez virů a jde vidět že mu to stačí a nic víc nepotřebuje.
Potom je tu druhý, který mi nadával, když jsem mu měl přeinstalovat jeho kradené XP na totálně zavirovaném stroji, který mu (taky levněji) někdo složil a nadával na tvůrce všech virů (no on vlastně nadával na všechny), přirovnával PC k TV, kterou taky přece stačí jen zapnout tak proč by on měl něco umět.
Kdo myslíte, že si toho svého PC víc váží?
... taky ji kradu...Já ne, já si dělám kopii pro vlastní potřebu. Postižitelný je ten kdo ji nabízí ke stažení
Opravdu? Není to náhodou tím, že ti BFU vznikají PRÁVĚ na windech? Osobně si myslím, že linux je velmi vhodný pro začátečníka, protože s ním má šanci se naučit jak věci fungují pod kapotou GUI.
Sám jsem začínal na osmibytech. A tam člověk už něco vědět i když si chtěl jen zahrát.
Promiň, věcná poznámka .. to byly osmibity. A taky jsem začínal na Spectru ZX 81.
Na klasicky demagogický kecy od Linuksáckejch maniaků o Photoshopu a MS Officu už raději reagovat nebudu.A co kdyby jste tady nereagoval už nikdy na nic? Nepřemýšlel jste o tom? Děkuji předem za to, že nebudete na tento příspěvek reagovat.
Když si je někdo stáhne a učí se na nich je jedině dobře pro autora a uživatele. To, že si musí stáhnout crack, aby se mohl něco naučit je mi jedno a pokud by to autorům nějak zásadně vadilo, situace by asi byla o poznání jiná.Autor to většinou ví a nabídne studentům odpovídající licenci. Pokud to neudělá, nedává to automaticky právo daný software nelegálně používat, jak se studenti techniky většinou zcela mylně domnívají.
Jestli se spokojíš se sortimentem profesionálního softwareu, se kterým se naučíš pracovat díky vstřícnosti škole a další tě nezajímá, protože by si se musela dopustit hrůzostrašného přečinu, tak tě lituji a přeju ti hodně úspěchů v prezentaci znalostí při hledání zaměstnání.No vidíš to - napřed brečíš, že jsi (byl?) studentská socka, která si stejně ilegálně využívaným CADem nevydělává, ale pak napíšeš, že daný uwarezený software má zásadní vliv na tvoje budoucí zaměstnání. Tak pokud má pro tebe takovou hodnotu, tak si kup/sežeň ze školy studentskou licenci, ne? A FYI: Dobrou práci mám, její součástí je mimo jiné práce s MSSQL. Já jsem se učila ve škole na Oraclu a můj zaměstnavatel s tím sebemenší problém neměl. Divné, co?
Komerční software tipu, SolidEdge, Catia, MathCad, ProEngineer, I-Deas..., pro obyčejného školáka bude. Sice si musí stáhnout crack, ale bude fungovat a firmy nebudou chodit po kolejích a bytech a peskovat jestli to máš zaplacené nebo ne.S tím musím chtě nechtě souhlasit. Doma mi to nikdo hledat nebude, naučím se s tím dělat a pak můžu pracovat ve firmě, která tyto produkty používá. Avšak tyto firmy již nemají potřebu tyto "velké" softvéry krást a kopírovat.
Tiskni
Sdílej: