Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Pokud klientovi prodáváš tady-to-máte-neotravujte produkt, pak chápu, že starosti s jeho provozem, údržbou atd. nebudeš pravděpodobně řešit.Ne, to opravdu neprodavam
Zalohy kazdych 24 hod dela dnes skoro kazdy hosting a vyberu si takovy, ktery ma stroje nekde v rozumne spravovanem housingovem centru, ne doma v komore.Díval jsem se na několik housingových nabídek a klauzule ve smlouvě, ve kterých se dodavatel zříká jakékoliv zodpovědnosti za škody odběratele mě vcelku pobavily.
Kdyby mel klient vlastni stroj nekde ve firme, tak aby mel technicke zabezpeceni odpovidajici dnesnim housingovym centrum...
Nemyslis, ze by teda bylo nejlepsi, aby trh s hostingy uplne zaniknul a aby vsichni vyvojari webovych aplikaci byli zaroven nesmirnymi odborniky na sitovy HW a administraci UNIXovych serveru?Nemyslím, protože dostatečně dobře slouží spoustě projektů pro něj dimenzovaným.
Osobne bych nekomu, kdo by mi tvrdil, ze tohle vsechno bude delat jako one mam show, rovnou zamaval na rozloucenouTo máme podobný názor, s tím rozdílem, že nejsem zvyklý jakoukoliv snahu dopředu zatracovat, ač bych podobné one man show nedával moc šancí na úspěch.
Samozřejmě servery v telehousu a ne ve skříni u sekretářky (ale i to je občas běžná praxe)No sam pises o spatnych podminkach housingovych nabidek, takze pak je to jedno. Zelezo sedi tak jako tak v housing centru, rozdil je ten, ze krome o neco nizsiho HW vykonu nemusis resit problemy souvisejici primo s hostingovym "podhoubim" ...asi to bude znit osklive, ale ja fakt neminim rekompilovat nejakou knihovnu kdykoliv vyjde bezpecnostni zaplata. To neni moje prace, od toho platim hosting, aby udrzoval prostredi. Kdybych mel vetsi firmu, tak nereknu, to bych byl blbej, kdybych nenabidl komplet servis -- treba casem.
Na druhou stranu, pokud jsi přesvědčený, že ani v nejmenším nepotřebuješ a nevyužil bys např. dedikovaný server, přeju hodně štěstí a ať to vydrží co nejkratší dobu, to by pak totiž projekt přerostl původní záměr a zřejmě by tě živil trochu lépeKdyby slo o to, co bych vyuzil, tak mam doma supermoderni housingove centrum.
Tiskni
Sdílej: