Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Výsledok optimalizácie nákladov. Jednoducho by bolo naidealnejšie odstúpiť od projektu.
Nejdriv to poradne rozeber a detailne vsechno nafot. Je nejdriv potreba zjistit, co je v tom za CPU. Co znamena ze nekomunikuje? Nejde TCP/IP, jakoze webserver nebo neco takoveho? Zaznam komunikace z wiresharku by taky neuskodil.
Cim je to napajene? Predpokladam POE. Tak tam bude spinany zdroj. Jsou v poradku kondenzatory? Je na vystupu nominalni napeti? Je na CPU napeti? 99% vsech problemu s cimkoli je zdroj.
Pravdepodobne to ma vyvedeny nejaky debug UART. Na to si chce vyrobit redukci (3.3V UART <-> USB) a koukat co z toho leze.
Zkousel jsi to nejak HW resetnout?To by som rád, bohužiaľ sa k nej nedostanem, tak uvidíme ak ju niekdo pôjde dať dole.
Kdyz bude mit spatnou IP, tak nebude odpovidat na ping. Jediny co by se dalo chytit je jestli posle nejaky MDNS a IGMP pakety po spusteni, jestli to umi MDNS discovery. Jestli je to tupy TCP/IP zarizeni, tak pokud funguje jen jako server a nic nebroadcastuje/nedela svy requesty, nic tam nebude.
Proto je potreba to HW resetnout, neda se nic delat, jestli to nekomunikuje, je to potreba sundat, jinak je to marna prace.
arp -a
tu IP adresu prozradí.
Kdyz nevim IP a mam prazdnou ARP cache, tak mi to moc nepomuze nebo jo? Jedine kdybych znal MAC a poslal ARP ping na MAC. Predpokladam pritom ze zarizeni je server a nedela nikam samo requesty.
Tiskni
Sdílej: