NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Výsledok optimalizácie nákladov. Jednoducho by bolo naidealnejšie odstúpiť od projektu.
Nejdriv to poradne rozeber a detailne vsechno nafot. Je nejdriv potreba zjistit, co je v tom za CPU. Co znamena ze nekomunikuje? Nejde TCP/IP, jakoze webserver nebo neco takoveho? Zaznam komunikace z wiresharku by taky neuskodil.
Cim je to napajene? Predpokladam POE. Tak tam bude spinany zdroj. Jsou v poradku kondenzatory? Je na vystupu nominalni napeti? Je na CPU napeti? 99% vsech problemu s cimkoli je zdroj.
Pravdepodobne to ma vyvedeny nejaky debug UART. Na to si chce vyrobit redukci (3.3V UART <-> USB) a koukat co z toho leze.
Zkousel jsi to nejak HW resetnout?To by som rád, bohužiaľ sa k nej nedostanem, tak uvidíme ak ju niekdo pôjde dať dole.
Kdyz bude mit spatnou IP, tak nebude odpovidat na ping. Jediny co by se dalo chytit je jestli posle nejaky MDNS a IGMP pakety po spusteni, jestli to umi MDNS discovery. Jestli je to tupy TCP/IP zarizeni, tak pokud funguje jen jako server a nic nebroadcastuje/nedela svy requesty, nic tam nebude.
Proto je potreba to HW resetnout, neda se nic delat, jestli to nekomunikuje, je to potreba sundat, jinak je to marna prace.
arp -a
tu IP adresu prozradí.
Kdyz nevim IP a mam prazdnou ARP cache, tak mi to moc nepomuze nebo jo? Jedine kdybych znal MAC a poslal ARP ping na MAC. Predpokladam pritom ze zarizeni je server a nedela nikam samo requesty.
Tiskni
Sdílej: