Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Asi ne. Co se televize týká, jsem člověk skromných potřeb, takže vlastně všechno, co od televize chci, funguje dobře: DVB-T(2), HDMI vstup z receiveru, další HDMI vstupy pro počítač nebo foťák, ARC (abych si mohl na bedny pustit i to, co pouštím v televizi), DLNA, nahrávání na a přehrávání z USB flashdisku … a to je vlastně asi tak všechno.
V podstatě jediné, co mi opravdu vadí, je šifrování nahrávek na flashdisk, a to i ze zdrojů, které to nevyžadují.
#f0f
) u HDMI vstupu. Na bílé to nebylo vidět. Pomohlo v servisním menu změnit nastavení v sekci popsané „ADC něconěco“. Tuším, že tam bylo něco jako „Offset“ a „Gain“ pro R, G a B pro každý vstup. Barvu jsem „zkalibroval“ od oka tak, aby šedá byla šedá, ne růžová. Naštěstí změna hodnoty (vše byl integer) o 1 byla dost velká na to, aby se šedá viditelně zbarvila do příslušné barvy. G offset zvýšil o přibližně, a možná i přesně, 16.
Co může takovou zěnu způsobit? Proč je nastavení HDMI v sekci popsané ADC, když, chápu-li správně digitální televizi a tuto zkratku, není analogově-digitální převodník třeba?
Tiskni
Sdílej: