Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Až na to, že ta třetí se moc nepoužívá, protože je obsolete a některé věci tam v ní zlobí.Mohl bys na to napsat blog post ci se nejak rozepsat? Ja prozatim nikdy nemel problem. Take ani nevim, ze to je obsolete. Zjevne mi ujizdi vlak (i kdyz jak pisu vyse, tak v praxi to stale vnimam jako zdaleka nejlepsi moznost - PS je pro me pouze nastroj, ktery si spoustim vesmes jako Python na Linuxu - tedy nedelam v tom bezne narozdil od Bashe a pouzivam to jenom diky "curated advanced libraries/introspection").
Proto je třeba mnohem spolehlivější dělat migraci databáze přes powershell.Prosim dej co nejvice info o te spolehlivosti do toho blog postu o obsolescense a zlobeni `cmd.exe` nastroju. Fakt mi asi ujizdi vlak a tohle by me snad nakoplo. Diky moc!
Jednak jsem se tomu ve většině času věnoval mimo pracovní dobu.Myslím že se sebou necháváš stále vydrbávat. Vůbec bych se nedivil, kdyby ten „masivní upgrade mzdy“ včetně přesčasů byl ze 40 na 60.
Jednak jsem se tomu ve většině času věnoval mimo pracovní dobucoz je pto korporaci jeste drazsi nebo potusujete zakonik prace a ty ze sebe delas vola?
ip link set address
. Nebo si pořiď něco s novým Androidem. Ten má náhodné mutace MAC ve výchozím nastavení jako ochranu před sledováním.
udržovat nějakej 10 roků starodávnej windows je taky vlastně jakože takovej workaround :D
No, ber to takto. Máš zaplacené licence Windows Server v rámci celého virtualizačního clusteru, takže si nemůžeš jentak halabala udělat upgrade.Předřečníci asi mysleli upgrade na Debian.
to sou imho samý duvody je poslat dopryč :D co je jako ta uplně supr vyhoda kterou ty ms věci maj voproti třeba tomu vobyč debianu :O :O
Pokud máš cluster ze 6 serverů, každý 32 core 64 threadů, tak musíš nakoupit 12x Windows Server Datacente
jakože každej server potřebuje 2 windows licence :D
Windows Servery nejsou už dávno licencovaný na CPU/Scoket, ale na počty jader , a prodávají se po 16x core, proto potřebuješ jakoby dvě licence, tjl 2x16 core. A k tomu postupně směřují všichni, protože by jinak s narůstajícím výkonem serverů ostrouhali, že.
nj ale co když máš jakoby hrozně moc ale slabejch jader :O :D tě vlastě navíc tlačej eště do ňákýho specifickýho hw by se ti ta licence nejvíc vyplatila :O :O
Ty MS věci mají aplikace, které běží jen na MS věcech
ttttssss skutečnej linuxák by to jako risk :D :D
Tiskni
Sdílej: