Byla vydána nová major verze 2.0.0 toolkitu SQLAlchemy (Wikipedie) přinášejícího do programovacího jazyka Python podporu SQL (Structured Query Language) a ORM (Object–relational mapping). Detaily v přehledu novinek a v průvodci migrací.
Byla vydána verze 1.67.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Byla vydána nová verze 23.1 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense od této verze postavený na FreeBSD místo HardenedBSD. Kódový název OPNsense 23.1 je Quintessential Quail. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report 2022, ve kterém upozorňuje na zajímavá data spojená s doménou .CZ. Na konci roku 2022 bylo evidováno celkem 1 463 116 domén. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 17 193 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v listopadu (23 581) a nejméně pak v červenci (13 199). Na rozdíl od předchozích let byl poprvé v historii zaznamenán propad v počtu domén zabezpečených
… více »Infisical je open source nástroj s end-to-end šifrováním pro snadnou správu a synchronizaci proměnných prostředí (.env souborů) napříč vývojovým týmem, zařízeními a infrastrukturou. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Interaktivní rozšiřovatelný editor pro práci se strukturovanými binárním daty GNU poke byl vydán v nové major verzi 3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Kosťa Šiškov v posledních několika týdnech na svém blogu vzpomínal na různé přispěvatele do projektu FFmpeg: konec forku Libav, úvod, …, shrnutí.
Byla vydána nová verze 3.7 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 2.19 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Wine 8.0 bylo vydáno. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Tato verze dokončuje přechod na Portable Executable moduly a WoW64 (volání 64bitových knihoven ze 32bitových aplikací).
Jon Masters znovu oživil Linux Kernel Podcast, ve kterém shrnuje dění v e-mailových konferencích vývojářů jádra Linux za uplynulý týden. První díl nové řady (přepis) vyšel 21. ledna. Neslibuje ale vydání podle pevného harmonogramu. Podcast dříve vydával v letech 2009 a 2017.
tak middleclick dvema tlacitky mi nejak moc nechybi, spis me pri prvnim pokusu prekvapilo ze vyvojari tohoto ovladace nastavili "tapping" na default off
tak middleclick dvema tlacitky mi nejak moc nechybiHodí se na hardware, kde žádný jiný middle click není.
Hodí se na hardware, kde žádný jiný middle click není.
a proto pisu ze mi tap tremi prsty staci :) na tom touchpadu jsou jen dve hw tlacitka .. a stejne je pouzivam minimalne
vychozi konfigurace openSUSE to samozrejme umi, ja chtel jen testnou bleeding edge tech co bude za chvili v nekterych distrech jako default , a tam asi mnohe uzivatele prekvapi pokud ji vyvojari Fedory nepriohnou k obrazu BFU ,
na druhou stranu kdyz jsem vydel konfig synaptics tak byl daleko hnusnejsi ...
Někde jsem musel zapínat takovou základní věc jako právě emulaci prostředního tlačítka pomocí kombinace levého a pravého
V době vzniku XFree86 byla třítlačítková myš obvyklejší - a tím spíš u někoho, kdo chtěl provozovat X - takže je celkem logické, že volba umožňující rozumně fungovat nešťastníkům s "debilizovanou" myší byla defaultně vypnutá a zapnul si ji jen ten, kdo ji potřeboval. Koneckonců, tehdy bylo potřeba konfigurovat i to, jaký protokol ta myš vlastně používá, takže tohle už nebylo až takové příkoří. Měnit default v nějaké pozdější verzi by byl jen spolehlivý způsob, jak naštvat stávající uživatele.
která by opravdu nemusela nikomu v defaultu vadit
Mně by vadila docela určitě.
Mně by vadila docela určitě.Jak se ti jako majiteli „nedebilizované“ třítlačítkové myši povedlo omylem stisknout levé a pravé tlačítko zároveň?
Section "InputClass" Identifier "libinput touchpad"10-evdev.conf , 11-evdev.conf , 50-synaptics.confMatchIsTouchpad "on" MatchDevicePath "/dev/input/event*" Driver "libinput" Option "Tapping" "On" EndSection
dikz, opraveno:)
V mé hlavě je taky chybička.
kdyz tam prihodim break tak na me editor abclinuxu rve znacka B neni povolena
Tiskni
Sdílej: