Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
reálná historická záležitost, kdy po zuby ozbrojení amíci dostali na prdel od bandy somálců, kterým vlezli přímo do vosího hnízda, je jednou z velkých vojenských chyb "země z nejsvobodnějších", což se jim ostatně stává celkem pravidelně.
Ať USA udělají cokoliv, bude to použito proti nim. Intervence v Somálsku, kdy se USA pokusily zastavit chaos a hladomor, byla špatná. Následná nečinnost v Rwandě byla také špatná. Některým lidem se nedá zavděčit
Jinak samotnou bitvu nelze jednoznačně hodnotit jako americkou porážku. Z taktického hlediska to byl úspěch. Cíl mise (dopadení Aididových ministrů) byl splněn. Byly sice nějaké ztráty (18 mrtvých), ale nepřítel dopadl podstatně hůř (min. 500 mrtvých). Potom ovšem převážilo politické hledisko. Clinton chtěl malou, tichou a nenápadnou intervenci. Proto poslal do Somálska malou skupinu elitních vojáků a americké veřejnosti nalhal, že jde o humanitární misi. Když jeho lež vyšla najevo, okamžitě ze Somálska vycouval. Bitva v Mogadišu poznamenala jeho zahraniční politiku až konce jeho prezidentství. Buď se k intervenci vůbec neodhodlal (Rwanda) nebo vojáci nesměli mít ztráty (Kosovo).
Tiskni
Sdílej: