Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
CPU type: AuthenticAMD AMD E-350 Processor [Family 20 Model 1 Stepping 0] Number of CPUs 2 Operating System Linux 2.6.37.1-1.2-desktop Measured floating point speed 1431.74 million ops/sec Measured integer speed 5239.63 million ops/seca Phenom:
CPU type AuthenticAMD AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor [Family 16 Model 4 Stepping 2] Number of CPUs 4 Operating System Linux 2.6.37.1-1.2-desktop Measured floating point speed 2657.2 million ops/sec Measured integer speed 13632.12 million ops/sec... takže E-350 je zhruba na polovině výkonu Phenomomu 945, což není vůbec špatné - zvláště, když vezmeme v úvahu energetické nároky
Ty 2GiB jsou jako 1 modul nebo 2 moduly? Ptám se kvůli té spotřebě...
Grafiku budes mit "na dozivoti"To nepochybně, ale v případě AMD/ATI není zase tak jisté, zda bude taky do konce života použitelná. Po zkušenostech s AMD780G a HD3200 bych už do AMD grafiky nešel. Se svobodnými radeon drivery funguje jen 2D, s fglrx to zase různě bliká, v KDE je to pomalé a s posledními drivery už je to pomalé i s compizem.
vyplati - za 2800 mas deskuNo právě: pro AM3 se dají desky koupit už od 1300 a bezmaála za 1500 se dají pořídit Athlony II X3 (2.9-3.2 GHz), dvoujádra o dvě tři stovky níže. To už je solidní PC. Jasné je, že spotřeba bude někde jinde (v idle ale nebude dramaticky horší, a to většinu uživatelů zajímá, neboť toto Zacate taky na dlouhodobé zátěže enní, vše mu trvá dlouho...). Nicméně o dost vyšší výkon, podle mě to za to stojí.
Tiskni
Sdílej: