Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Jak jsem pohnul s push aktualizacemi, screenlet, conky a náhled na všechny obsahy.
Push aktualizacePoužil jsem http://juggernaut.rubyforge.org/, v konfiguraci serveru můžete push aktualizace povolit/zakázat. Když jsou povolené, přidává se do HTML obsahu (třeba nejnovější filmy v kině) ještě kód který pomocí javascript/flash (ano, poměrně děsivé:)), vykutí nějaké ty xml sockety a ajax request věci a na serveru jsem si udělal rake task (něco jako make pro ruby) který stačí cronem spouštět a když nastane změna určitého obsahu tak dá příslušným klientům vědět...
Bohužel to má pár nedostatků, zatím to funguje jenom ve Screenletu, protože ve KDE plasmoidech nefunguje flash:( (https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=209611) a taky netuším jak se to škáluje apod. v reálném provozu a jestli by mě to někdo nechal někde provozovat...
Screenlet, ConkyVe vychozí nabídce Screenletů je Webframe, ten prostě zobrazí stránku co mu předhodíte. Jelikož se Screenlety píšou v Pythonu (neumím v něm) a jelikož je považuju za vymírající platformu:) jsem nechtěl nad tím strávit nějak moc času tak jsem tam dodělal automatické periodické stahování (to jsem v podstatě zkopíroval z MailCheckru) a kontrolu jestli jde url stáhnout...). Zkusím kontaktovat autora jestli by to nezařadil do svého kódu.
S Conky není žádný problém, na serveru vytvářím text automaticky tak že vezmu html, osekám o taky, odstraním případné dos konce řádků, entity převedu a tak.
TEXT ${color BADCDD}${font arial:size=10}${execi 5 wget -O - http://localhost:3000/contents/show/csfddokin.txt -q}
Takže teď vám stačí vyparsovat ze stránky HTML a dostanete k tomu automaticky TXT. Když uděláte XML tak XML transformaci dostanete HTML a z toho text...
Parametry od uživateleTeď programátorovi daného modelu předávám parametry z url, capitolwords.xml?number=3. Uvažoval jsem jak to udělat a nakonec jsem došel k tomu, že se mu udělá asociativní pole se všemi proměnnými, takže když si hledáte třeba zastávky na na původní stránce pomocí "http://wap.aspone.cz/GetDepartures.ashx?stopId=1146&poleId=6" a autor modelu "nebude proti" tak to "?stopId=1146&poleId=6" zůstane ve stejném tvaru. V současné době to projíždím regulárním výrazem a jako obsah těch proměných v URL mám povolené jen písmena a čísla aby to každý nemusel ošetřovat zvlášť jestli tam není nějaký potencionální nebezpečný běs.
Přehled všech "obsahů"Trochu jsem potunil stránku kde vidíte všechny informace které si můžete nechat v miniaplikaci zobrazovat...
HostingServerovou část nahodím na freehostingu www.railshosting.cz, jestli tam nebude nějaký problém s gemy nebo něčím. Ale samozřejmě jestli má někdo nudící se server a chtěl by provozovat nějakou moji zrůdnost tak by to bylo boží:)
Název pro tohle všechno...A kdyby někoho napadl pěkný název pro tohle všechno tak napiště...:)
Tiskni
Sdílej: