Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Jak jsem pohnul s push aktualizacemi, screenlet, conky a náhled na všechny obsahy.
Push aktualizacePoužil jsem http://juggernaut.rubyforge.org/, v konfiguraci serveru můžete push aktualizace povolit/zakázat. Když jsou povolené, přidává se do HTML obsahu (třeba nejnovější filmy v kině) ještě kód který pomocí javascript/flash (ano, poměrně děsivé:)), vykutí nějaké ty xml sockety a ajax request věci a na serveru jsem si udělal rake task (něco jako make pro ruby) který stačí cronem spouštět a když nastane změna určitého obsahu tak dá příslušným klientům vědět...
Bohužel to má pár nedostatků, zatím to funguje jenom ve Screenletu, protože ve KDE plasmoidech nefunguje flash:( (https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=209611) a taky netuším jak se to škáluje apod. v reálném provozu a jestli by mě to někdo nechal někde provozovat...
Screenlet, ConkyVe vychozí nabídce Screenletů je Webframe, ten prostě zobrazí stránku co mu předhodíte. Jelikož se Screenlety píšou v Pythonu (neumím v něm) a jelikož je považuju za vymírající platformu:) jsem nechtěl nad tím strávit nějak moc času tak jsem tam dodělal automatické periodické stahování (to jsem v podstatě zkopíroval z MailCheckru) a kontrolu jestli jde url stáhnout...). Zkusím kontaktovat autora jestli by to nezařadil do svého kódu.
S Conky není žádný problém, na serveru vytvářím text automaticky tak že vezmu html, osekám o taky, odstraním případné dos konce řádků, entity převedu a tak.
TEXT ${color BADCDD}${font arial:size=10}${execi 5 wget -O - http://localhost:3000/contents/show/csfddokin.txt -q}
Takže teď vám stačí vyparsovat ze stránky HTML a dostanete k tomu automaticky TXT. Když uděláte XML tak XML transformaci dostanete HTML a z toho text...
Parametry od uživateleTeď programátorovi daného modelu předávám parametry z url, capitolwords.xml?number=3. Uvažoval jsem jak to udělat a nakonec jsem došel k tomu, že se mu udělá asociativní pole se všemi proměnnými, takže když si hledáte třeba zastávky na na původní stránce pomocí "http://wap.aspone.cz/GetDepartures.ashx?stopId=1146&poleId=6" a autor modelu "nebude proti" tak to "?stopId=1146&poleId=6" zůstane ve stejném tvaru. V současné době to projíždím regulárním výrazem a jako obsah těch proměných v URL mám povolené jen písmena a čísla aby to každý nemusel ošetřovat zvlášť jestli tam není nějaký potencionální nebezpečný běs.
Přehled všech "obsahů"Trochu jsem potunil stránku kde vidíte všechny informace které si můžete nechat v miniaplikaci zobrazovat...
HostingServerovou část nahodím na freehostingu www.railshosting.cz, jestli tam nebude nějaký problém s gemy nebo něčím. Ale samozřejmě jestli má někdo nudící se server a chtěl by provozovat nějakou moji zrůdnost tak by to bylo boží:)
Název pro tohle všechno...A kdyby někoho napadl pěkný název pro tohle všechno tak napiště...:)
Tiskni
Sdílej: