Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
set completeopt=longest,menuonedoplnovani pak funguje klasicky pres ^p se zobrazenim menu (listovani pomoci sipek nebo next/prev) a pak je tu moje oblibene ^x^l (doplneni cele radky)
Všechno jde, když si to doprogramujete.
Koneckonců ten omnicomplete nedělá nic jiného, než vybírá z předem vytvořeného seznamu. Klidně si můžete tuhle věc trochu ohnout, vytvořit si seznam tabulek a k němu sloupců, a upravit si vim skript.
Mě by spíše zajímalo, jak donutit vim k tomu, aby některá jeho nastavení se týkaly bufferu a ně celého vimu. Když mám několik záložek s několika soubory a jeden znich bude UTF-8 a nastavím to jako encoding, tak ve zbylých bufferech jsem taky v UTF-8. Naučil jsem se poctivě spustit vim několikrát, a editovat soubory v každém zvlášť.
Také by mě (ve WIndows) zajímalo, jak donutit gvim k tomu, aby respektoval klávesnici nastavneou v systému. Když si vyrobíte vlastní českou typografickou klávesnici, která funguje naprosto ve všech programech s výjimkou vimu, který má pocit, že je chytřejší, pak to zamrzí. Nějak mě to učí více používat k editaci jiné programy, než gvim, protože pak to typografické psaní je dost opruz.
Mě by spíše zajímalo, jak donutit vim k tomu, aby některá jeho nastavení se týkaly bufferu a ně celého vimu. Když mám několik záložek s několika soubory a jeden znich bude UTF-8 a nastavím to jako encoding, tak ve zbylých bufferech jsem taky v UTF-8. Naučil jsem se poctivě spustit vim několikrát, a editovat soubory v každém zvlášť.Pokud jsem to správně pochopil, tak hledáte fileencoding. Jak tak koukám, tak až od verze 6.0, ale to snad nebude problém. Jo a ještě read/write varianta.
Také by mě (ve WIndows) zajímalo, jak donutit gvim k tomu, aby respektoval klávesnici nastavneou v systému. Když si vyrobíte vlastní českou typografickou klávesnici, která funguje naprosto ve všech programech s výjimkou vimu, který má pocit, že je chytřejší, pak to zamrzí. Nějak mě to učí více používat k editaci jiné programy, než gvim, protože pak to typografické psaní je dost opruz.To je zajímavé. V čem konkrétně je problém? Nějaké klávesy interpretuje jako příkazy?
Ano, to přesně hledám. Děkuji moc, vidím, že ještě moc věcí neumím.
U klávesnice je ten problém, že on čte klávesnici low level a interpretuje po svém. Takže pokud si udělám vlastní systémovou klávesnici, on jí ignoruje. Jako by vůbec nebyla.
Tiskni
Sdílej: