Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
set completeopt=longest,menuonedoplnovani pak funguje klasicky pres ^p se zobrazenim menu (listovani pomoci sipek nebo next/prev) a pak je tu moje oblibene ^x^l (doplneni cele radky)
Všechno jde, když si to doprogramujete.
Koneckonců ten omnicomplete nedělá nic jiného, než vybírá z předem vytvořeného seznamu. Klidně si můžete tuhle věc trochu ohnout, vytvořit si seznam tabulek a k němu sloupců, a upravit si vim skript.
Mě by spíše zajímalo, jak donutit vim k tomu, aby některá jeho nastavení se týkaly bufferu a ně celého vimu. Když mám několik záložek s několika soubory a jeden znich bude UTF-8 a nastavím to jako encoding, tak ve zbylých bufferech jsem taky v UTF-8. Naučil jsem se poctivě spustit vim několikrát, a editovat soubory v každém zvlášť.
Také by mě (ve WIndows) zajímalo, jak donutit gvim k tomu, aby respektoval klávesnici nastavneou v systému. Když si vyrobíte vlastní českou typografickou klávesnici, která funguje naprosto ve všech programech s výjimkou vimu, který má pocit, že je chytřejší, pak to zamrzí. Nějak mě to učí více používat k editaci jiné programy, než gvim, protože pak to typografické psaní je dost opruz.
Mě by spíše zajímalo, jak donutit vim k tomu, aby některá jeho nastavení se týkaly bufferu a ně celého vimu. Když mám několik záložek s několika soubory a jeden znich bude UTF-8 a nastavím to jako encoding, tak ve zbylých bufferech jsem taky v UTF-8. Naučil jsem se poctivě spustit vim několikrát, a editovat soubory v každém zvlášť.Pokud jsem to správně pochopil, tak hledáte fileencoding. Jak tak koukám, tak až od verze 6.0, ale to snad nebude problém. Jo a ještě read/write varianta.
Také by mě (ve WIndows) zajímalo, jak donutit gvim k tomu, aby respektoval klávesnici nastavneou v systému. Když si vyrobíte vlastní českou typografickou klávesnici, která funguje naprosto ve všech programech s výjimkou vimu, který má pocit, že je chytřejší, pak to zamrzí. Nějak mě to učí více používat k editaci jiné programy, než gvim, protože pak to typografické psaní je dost opruz.To je zajímavé. V čem konkrétně je problém? Nějaké klávesy interpretuje jako příkazy?
Ano, to přesně hledám. Děkuji moc, vidím, že ještě moc věcí neumím.
U klávesnice je ten problém, že on čte klávesnici low level a interpretuje po svém. Takže pokud si udělám vlastní systémovou klávesnici, on jí ignoruje. Jako by vůbec nebyla.
Tiskni
Sdílej: