Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Mohl bych vědět, která že to distibuce má odladěnější KDE, zejména KDE 4 než Opensuse (libovolné verze 10.3, 11.0, 11,1)?
OS 11.1, KDE 4.2, defaultní X.org, aktuální nVidia driver- použitelnost o něco lepší než stejná kombinace s ATI, - použitelnost výrazně lepší než kombinace Ubuntu 8.10, Gnome, Compiz, nVidia. Tato kombinace je extrémně bugovitá, odhaduju že kvuli compizu, nemluve o pulse-audiu, se kterým nic nehraje pořádně.
lion:~ # rpm -q kdegraphics3-pdf package kdegraphics3-pdf is not installed lion:~ # zypper search kdegraphics3-pdf Loading repository data... Reading installed packages... S | Name | Summary | Type --+------------------+---------------------+-------- | kdegraphics3-pdf | KDE PDF File Viewer | package lion:~ # zypper install kdegraphics3-pdf Loading repository data... Reading installed packages... Resolving package dependencies... Nothing to do.
Vysvětlení pro nedostatečně jasnovidné jedince: nějakého úchyláka napadlo balíčku kde4-okular
do provides napsat kdegraphics3-kde
. Chci věřit, že to ten nešťastník myslel dobře, ale výsledek je šílený.
Klikátko Qt4-config nefunguje? Vždyť umí nastavovat vše, až po Phonon, a to čověk může mít třeba gnome, xfce, nebo LXDE
qtconfig
a ne qt4-config
.
marek@mantisha:~> rpm -qf $(which qtconfig) libqt4-x11-4.4.3-4.8.2 marek@mantisha:~>
nástroje -> plocha -> qt4nastavení?
Me od openSuSE odradila priserna "vlastnost" 64 bit verze. Kdyz se chci zbavit nejakeho baliku (cili odinstalovat), tak to chce odstranit 64 bit verzi a misto toho nainstalovat 32 bit verzi. To me teda nakrklo, ani google nic neporadil. Takze zase zpatky k Ubuntu, tam se takovehle prasarny nedeji.
Chápu že člověk zvyklý na tupý Synaptic je zmaten, ale to že dostaneš několik možností na výběr není IMHO nic špatného. Naopak za příšernost považuji to co púředvádí Synaptic. Balíčky automaticky vyhazuje, aniž by se vůbec zajímal, zda daný balíček nechci ponechat, nenavrhne žádné řešení. Naopak vesele narve do systému balík s co nejvyšší verzí, aniž by se obtěžoval upozornit, že dochází ke změně dodavatele a kombinují se balíky z různých repozitářů. Nemluvě o tom, že když je nejnovější verze bugovitá, na násilné vynucení předešlé nižší verze balíku rozesere celý systém závislostí Debianu/Ubuntu, a uživateli poraď si sám. Ostatně, downgrade je pro vývojáře Debianu sprosté slovo.
Blbost, kombinace balicku nenastane, kdyz jsou dobre nastaveny preferences.
Od OpenSuse odchazeji i sami jeho vyvojari, takze to mluvi za vse.Je to zlo.
Vymenuj aspon dvoch
Tak jeden je vseobecne znamy a druhy je treba jeden kernel vyvojar, ktery ma gentoo. Ale nechci tu hazet jmeny.
chapem, bulvar patri k zivotu
Mam stejny problem s pripojenim telefonu (taky Nokia) pres miniUSB kabel. Ze se Nokia s pouzivanim/dodrzovanim standardu moc netrapi jsem zjistil uz davno. Nicmene jsem zjistil par zajimavych veci:
Tobe v OS 11 pripojeni telefonu pres USB fungovalo?
Mno, mám přesně ty samé zkušenosti. Po zcela fungujícím a se super podporou disponujícím ubuntu jsem chtěl změnu a vyzkoušel opensuse 11.1...
výsledek? Práce se mi zdá rychlejší, ale jinak je to takový polotovar. KDE 4.1, napůl anglicky, napůl česky, grafika mi háže stejné artefakty při přechodu, nefunguje pidgin ani jiné repozitáře, nejde ovládat zvuk, všechno je takové zmatené a neintuitivní. Verdikt? Honem rychle na ubuntu
Tiskni
Sdílej: