Byla vydána nová major verze 2.0.0 toolkitu SQLAlchemy (Wikipedie) přinášejícího do programovacího jazyka Python podporu SQL (Structured Query Language) a ORM (Object–relational mapping). Detaily v přehledu novinek a v průvodci migrací.
Byla vydána verze 1.67.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Byla vydána nová verze 23.1 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense od této verze postavený na FreeBSD místo HardenedBSD. Kódový název OPNsense 23.1 je Quintessential Quail. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report 2022, ve kterém upozorňuje na zajímavá data spojená s doménou .CZ. Na konci roku 2022 bylo evidováno celkem 1 463 116 domén. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 17 193 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v listopadu (23 581) a nejméně pak v červenci (13 199). Na rozdíl od předchozích let byl poprvé v historii zaznamenán propad v počtu domén zabezpečených
… více »Infisical je open source nástroj s end-to-end šifrováním pro snadnou správu a synchronizaci proměnných prostředí (.env souborů) napříč vývojovým týmem, zařízeními a infrastrukturou. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Interaktivní rozšiřovatelný editor pro práci se strukturovanými binárním daty GNU poke byl vydán v nové major verzi 3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Kosťa Šiškov v posledních několika týdnech na svém blogu vzpomínal na různé přispěvatele do projektu FFmpeg: konec forku Libav, úvod, …, shrnutí.
Byla vydána nová verze 3.7 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 2.19 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Wine 8.0 bylo vydáno. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Tato verze dokončuje přechod na Portable Executable moduly a WoW64 (volání 64bitových knihoven ze 32bitových aplikací).
Jon Masters znovu oživil Linux Kernel Podcast, ve kterém shrnuje dění v e-mailových konferencích vývojářů jádra Linux za uplynulý týden. První díl nové řady (přepis) vyšel 21. ledna. Neslibuje ale vydání podle pevného harmonogramu. Podcast dříve vydával v letech 2009 a 2017.
holly:~# vrms No non-free packages installed on holly! rms would be proud.Tak takhle to vypada, pokud jste cisti :). Ale musim priznat, ze holly funguje vicemene jen jako router a obcas jako druha pracovni plocha.
geo@marvin:~$ vrms 10 non-free packages, 0.6% of 1683 installed packages., ale moc me to opravdu netrapi.
Víš jak to je:
"If you have any great suggestions, feel free to mail me, and I'll probably feel free to ignore you."$ vrms No non-free packages installed on mort! rms would be proud.
17 non-free packages, 1.0% of 1725 installed packages.Nvidia ovladače, TTF fonty a nějaká ta dokumentace (např. hwb).
obskurní jazyky (kterým stejně nerozumím)
Obskurní to jsou jaké? Já bych třeba řekl, že azbuka je obskurní, což by zase někteří jiní neřekli ...
kompletní seznam překladů phpMyAdmina.ROFL ... to to nemají na webu, seznam lokalizací?
boinc-client
a doom-wad-shareware
snad pro plnou funkci nepotřebuju. libmotif-dev Open Motif - development files libmotif3 Open Motif - shared libraries rar Archiver for .rar files
No non-free packages installed on rb1j110! rms would be proud.
a je to desktop! neparim, takze nepotrebuju 3d akceleraci, na xv vystup u filmu staci nv driver, javu taky nepotrebuju, na flash staci gpl flash, mp3 mi jedou bez problemu mj. v xine a v rade konzolovych playeru. nekecam.:)
Tiskni
Sdílej: