Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Pokud to měl být návod, jak si udělat upravený balíček pro openSUSE, pak bych spíš doporučil
osc checkout openSUSE:Leap:15.2:ksysguard5 # upravit osc build
nebo to rovnou udělat v OBS (a pak už je submit request otázkou jednoho příkazu navíc). Distribuční balíčky vesměs moc nepočítají s tím, že by někdo chtěl používat přímo rpmbuild, takže můžete narazit na různé záhadné problémy.
Ten první příkaz měl být
osc checkout openSUSE:Leap:15.1:Update ksysguard5
/proc/cpuinfo
, kde něco takového nemá šanci fungovat. Správné řešení je nesnažit se odhadnout velikost a načíst celý soubor najednou, ale zpracovávat ho postupně.
mmap()
, nemusím do detailu vysvětlovat, proč na procfs nepůjde použít.
proc_mmap
celkem v jádře existuje. Já tam vidím celé čtyři kusy - z toho tři jsou věci, které mají k něčemu jako /proc/cpuinfo
zatraceně daleko a jeden navíc existuje jen na powerpc.
linux-2.6$ git describe HEAD
next-20200316
linux-2.6$ git grep '[[:space:]]\.mmap[[:space:]]*=' | wc -l
516
Cely ten proc_* je wrapper okolo genericke implementace virtualniho FS v Linuxu, nad kterou je postaveny i sysfs, debugfs, configfs atd.
To jste si ale vymyslel úplně jinou otázku, než na jakou jsem se ptal.
Zkuste se nad tím trochu zamyslet. Ten soubor vzniká on demand a dopředu nezjistíte ani jeho velikost (dostanete nulu). Jak ho chcete mmapovat? Co tomu mmap()
předáte jako velikost?
Tiskni
Sdílej: